[PORADNIK] Najlepsza metoda streamingu

[list]

  • 1. Słowo wstępu:

    W tym setupie korzystamy z technologii nvidia GameStream (w teorii dedykowana dla tabletów nvidia shield) która wg producenta zapewnia możliwość streamowania gier w max rozdzielczości do 4k 60 fps z równoczesnym audio 5.1 . Osobiście na standardzie n 2.4ghz na prędkości połowy pasma n(ok 80 Mb/s) osiągnąłem bardzo zadowalający efekt, lepszy niż na usb 2.0 .





    2. Rzeczy potrzebne do uruchomienia tego setupu:
    [list]
  • -Karta graficzna GeForce minimum seria gtx 600 , w laptopach minimum gtx 660 – karta musi obsługiwać technologię GameStream

    Pozostałe wymagania systemowe<LINK_TEXT text=“http://www.nvidia.pl/object/geforce-exp … ts-pl.html”>http://www.nvidia.pl/object/geforce-experience-system-requirements-pl.html</LINK_TEXT>

    -Telefon z androidem

    -Na telefonie aplikacja moonlight – jeśli telefon jest zrootowany to wersję na telefon zrootowany

    -Aplikacja TrinusVR – jeśli chcemy używać żyroskopu z telefonu

    -Połączenie Wi-Fi zalecane minimum w standardzie n , zalecane ac.

    -Oprogramowanie na komputerze opisane w następnym punkcie

  • [/list]

    3. Oprogramowanie
    [list]

  • -GeForce Experience – instaluje się przy sterownikach graficznych

    -RadeonPro – do uruchomienia shaderów które pozwalają na zmianę geometrii ekranu(barrel distortion itp.)

    -TrinusVR server – jeśli chcemy korzystać z żyroskopu wbudowanego w telefon

    -Tridef 3D – do powielenia obrazu z gry obok siebie

    -SweetFX shadery do VR – link do oryginału http://www.mtbs3d.com/phpBB/viewtopic.php?f=120&t=21174 lecz mi nie chciało współpracować z RadeonPro

  • [/list]

    4. Instalacja i konfiguracja
    [list]

  • -Upewniamy się czy mamy zainstalowane GeForce Experience – jeśli nie to ściągamy i instalujemy najnowsze sterowniki do grafiki

    -Instalujemy RadeonPro,Tridef oraz Trinusa(jeśli chcemy korzystać z żyroskopu)

    -Na telefonie instalujemy trinusvr oraz moonlight

    -Shadery wrzucamy do dowolnego folderu na dysku(będą potrzebne przy konfiguracji RadeonPro)

    -KONFIGURACJA TRIDEF – wybieramy domyślne side by side

    -KONFIGURACJA RADEONPRO:
    [list]
  • -W ustawieniach wchodzimy w movies, screenshots,benchmarking (każdą zakładkę po kolei) i ustawiamy tam dowolny folder na dysku jeśli nie ma żadnego – bez tego nie zapisze się konfiguracja i będzie sypać błędy

    -W zakładce SweetFX settings zaznaczamy Enable SweetFX integration oraz wskazujemy folder gdzie wypakowaliśmy shadery(folder sweetfx!) + ustawiamy hotkey(dowolna kombinacja klawiszy)

    -Następnie wychodzimy z ustawień i klikamy add profile i wskazujemy plik exe danej gry pod którą ma to działać , potem klikamy ją na liście po lewej, po prawej wchodzimy w zakładkę SweetFX , zaznaczamy Enable SweetFX i zaznaczamy TYLKO oculusdroidtridef lub oculusdroidnat (zaznaczamy w zależności od tego która konfiguracja będzie bardziej pasować do danej gry gdyż shadery są inaczej)
  • [/list]
    -KONFIGURACJA GEFORCE EXPERIENCE
    [list]
  • -Wchodzimy jak na screenie poniżej klikamy i tak samo ustawiamy – aplikacje dodajemy klikając na plus


  • [/list]-KONFIGURACJA TRINUSA
    [list]
  • -Odpalamy aplikację na komputerze klikamy na zębatke (ustawienia) i wchodzimy w advanced mode
    • Na telefonie odpalamy i sprawdzamy adres ip który nam wyświetli się na górze i wpisujemy go w aplikacji na komputerze w zakładce network i pole set ip(po zaznaczeniu “ptaszka” obok)

      -W zakładce main z listy capture mode wybieramy moonlight

      -Klikamy start w aplikacji na telefonie i komputerze - jeśli wszystko zostało ustawione to na telefonie powinna odpalić się aplikacja moonlight
    • [/list]
      -KONFIGURACJA MOONLIGHT
      [list]
    • -Na komputerze

      -Klikamy w pasek start (windowsowy) wpisujemy wpisujemy cmd i klikamy enter (lub jak kto woli odpalamy linię komend)

      -Wpisujemy ipconfig i szukamy wpisów dot. karty bezprzewodowej przykład poniżej


    • [/list]-Na telefonie
      [list]
    • -klikamy na plus i podajemy adres ip v4 komputera wyciągnięty z poprzedniego punktu i dodajemy

      -klikamy na komputer który się dodał w aplikacji i wyskoczy nam numer do sparowania urządzenia z komputerem i przepisujemy go do okienka na komputerze które nam wyskoczy
    • [/list][/list]
      [/list]
      Teraz już pozostało tylko: mieć uruchomione radeonpro na pc i na telefonie uruchomić tridefignition i następuje streaming obrazu, przez tridefa odpalamy gry



      Pozostaje jeszcze tylko konfiguracja shaderów które są w folderze SweetFX\Shaders są to pliki OculusDroidTridef.h oraz OculusDroidNative.h - odpalamy je przez jakiś edytor tekstu i mamy tam ustawienia od geometrii soczewek skali itp.

      Jak dojdą Dreamzy to dodam config robiony pod siebie na dreamzy.



      Jeśli coś będzie niejasne to piszcie postaram się odpowiedzieć



      Paczka że wszystkim co potrzeba

      <LINK_TEXT text=“https://drive.google.com/file/d/0B3t38E … cslist_api”>https://drive.google.com/file/d/0B3t38EKtZ5HzUHlLRk5ya2ZQSEU/view?usp=docslist_api</LINK_TEXT>



      Link do skanu antywirusowego

      <LINK_TEXT text=“https://www.virustotal.com/pl/file/f85c … 459534598/”>https://www.virustotal.com/pl/file/f85cd0afbe889c06fa1d4ad07b9c5cc1c456fd68c16530e0144d675db400e0d2/analysis/1459534598/</LINK_TEXT>
  • heh, podwaliłeś mi temat :stuck_out_tongue: Zrobiłem poradnik do połowy i zapisałem jako kopia robocza, bo musiałem wyjść

    @up - wstaw i swój, co dwa to nie jeden :wink:

    @op - WiFi w standardzie AC jest na częstotliwości 5 GHz, więc jedno i drugie to to samo :wink:

    Nie mogę zmienić żadnych parametrów w RadeonPro.Jakieś sugestie ?

    @Rezek10 Dodałeś profil gry? zmieniłeś ustawienia jak w poradniku?

    @Fuilares nie wiem czy podwaliłem gdyż pisałem ostatnio na grupie że stworzę taki poradnik :slight_smile:

    @Remlas w sumie racja :smiley:

    Olson AMD LIBRARY could not be initialised

    To nic mam to samo ale działa

    Już sobie poradziłem.Tylko przy próbie wskazania folderu dla SweetfX (podaję lokalizację do folderu shadeery) wyskakuje,że nie można odnależć plików sweetfx w tym folderze

    Podaj ścieżkę gdzie są pliki czyli shadery/sweetfx jak dobrze pamiętam

    Czy w tej metodzie trzeba mieć grę uruchomioną w trybie pełnoekranowym? Nie da się ustawić, żeby streamowało tylko okno, a nie cały ekran?

    Szczerze nie sprawdzałem gdy w okienku ale raczej będzie stream całego pulpitu

    Ja mam taki problem, że jak zrobię wszystko jak w poradniku to nie działa mi klawiatura ani glove pie, a przez to wiimote. Może ktoś coś pomoże ?

    Jesteś pewien że klawiatura Ci nie działa? Bo ogólnie mam podobny problem. Tridef 3D powoduje, że nie mogę obsługiwać myszy przy pomocy freePIE’a ;/

    Jestem teraz na zajęciach, jak wrócę do domu to sprawdzę czy Tridef 3D blokuje mi też klawiaturę emulowaną przez freePIE (normalna myszka i klawiatura działają na 100%)

    Mi zwykła myszka działa, a klawiatura nie.

    Hmm nawet na tridefie z mojej paczki?

    Tridef ściągałem ze strony domowej. Wieczorem spróbuje zainstalować z Twojej paczki. a co to za wersja?

    Wcześniejsza bez triala :slight_smile:

    Myślisz, że to ma znaczenie? Widziałem, że w paczce jest wersja 6.2. Znalazłem wersje full 6.7. Później mogę udostępnić.

    Sprawdź ja postaram się dzis w domu też sprawdzić czy glovepie mi się gryzie z tridefem.



    A swojego tridefa jak wrzucisz gdzieś na hosting to daj na pw link.

    Bez piracenia mi tu publicznie :wink: