[PORADNIK] Najlepsza metoda streamingu

TrinusVR, FreePie i pozostałe
Awatar użytkownika
Olson
Użytkownik
9
Gogle VR: Cardboard
Telefon: Zte nubia z5s nx503A
    Windows XP Chrome
Re: [PORADNIK] Najlepsza metoda streamingu

Post autor: Olson » śr 20 kwie 2016, 18:21

Żeby ładnie wyglądało to na dreamzach to edytujemy plik oculusdroidtridef.h (za pomocą np notatnika) z folderu sweetfx/sweetfx/shaders i zmieniamy wartości #define aspectratiocorrection z 1na 0 oraz #define distortionscale na 0.75

Awatar użytkownika
sidney
Użytkownik
1
Gogle VR: Fiit Vr
Telefon: LG G3s
    Windows 7 Chrome

Post autor: sidney » pn 19 wrz 2016, 11:35

Witam szacownych Kolegów - to mój pierwszy post na forum. Mam dwa pytania, primo jak edytować plik oculusdroidtridef.h żeby ustawienia na goglach fit vr działały prawidłowo. Ustawienia z dreamzów niestety nie pasują - obraz jest zniekształcony - jedna soczewka nie pokrywa się z drugą.
I pytanie drugie - testowałem streaming na Fallout 4. Udało mi się wszystko odpalić jednak klawiatura ani mysz nie działają. Próbowałem zmieniać w ustawieniach moonlighta na komórce ale bez efektu. Podłączyłem pada ale też brak reakcji. Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły jak to rozwiązać to będę zobowiązany. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Olson
Użytkownik
9
    Linux Chrome

Post autor: Olson » pn 19 wrz 2016, 14:56

Kwestia sterowania jest skopana przez sterowniki nvidii na pc i w trybie streamingu jest jak z nvidia shield czyli jak by był pad podłączony i trzeba 1 plik usunąć. Który z o jest to ew powiem jak wrócę z pracy.

Awatar użytkownika
Olson
Użytkownik
9
    Linux Chrome

Post autor: Olson » śr 21 wrz 2016, 18:29

Cześć, przepraszam za późną odp. Ale zwyczajnie nie miałem czasu. plik który musisz usunąć (bądź zmienić nazwę) to rxinput. Dll z folderu gdzie są sterowniki "NVIDIA Corporation\NvStreamSrv" i po każdym update sterowników musisz to zrobić.

Awatar użytkownika
sidney
Użytkownik
1
Gogle VR: Fiit Vr
Telefon: LG G3s
    Windows 7 Chrome

Post autor: sidney » sob 24 wrz 2016, 21:21

Dzięki za pomoc. Niestety nie pomogło. Będę dalej szukać rozwiązania. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
synthman
Użytkownik
6
Gogle VR: Z4 BOBOVR 3D
Telefon: LG G2 , HTC ONE M8, Ip.6s
    Windows 10 Chrome

Post autor: synthman » sob 07 sty 2017, 16:29

Witam,
ja mam pytanko, ile wyciagacie klatek przy tym streamingu. Ja mialem srednia 45 FPS ale to do VR zdecydowanie za malo, jak na moj gust. Mialem w domu PSVR na testach i mimo, ze tam rozdzielczosc nie jest duza, to jest super plynnie, co sprawia duze wrazenie i nie meczy tak oczu. O ile na cardboardzie, da sie uzyskac pole widzenia i jakosc podobna do PSVR albo nawet lepsza na dobrym telefonie, to zdecydowanie brakuje mi plynnosci.

Pawel

ODPOWIEDZ