Samsung Gear VR + Mate 10 Pro

Witajcie,



Chciałbym zacząć przygodę z VR. Mam okazję kupić Gear VR V2 (2016) + adapter USB-C (jako, że mój telefon takie wejście posiada).

Niestety nie mam pewności czy Mate 10 Pro (ekran 6’’) będzie z goglami Samsunga kompatybilny. Ponoć gogle obsługują tylko modele Samsunga, ale czy faktycznie tak jest? Głównie myslałem o graniu VR poprzez połączenie komputera z telefonem. Wyczytałem, że Gear VR charakteryzują się najlepszą immersją i jakością obrazu spośród wszystkich gogli mobilnych. Ewentualnie rozważam także Fiit VR 2S i BOBOvr Z4- zależy mi głównie tak jak już wcześniej wspominałem na jak najlepszej immersji i jakości obrazu.

Mate 10 pro nie pasuje do gearvr. Bobo Z4 już tak, ale oczywiście nie będziesz miał dostępu do platformy oculusa

A generalnie które gogle będą najlepsze jeżeli chodzi o tzw no name? Myślę poważnie nad Fiit VR 2s, lub Bobovr z4, kuszą też bobovr Z5, ale one mają wbudowane słuchawki, których nie chce, pewnie nie da się ich zdemontować? Które z powyższych będą dawały najlepsze odczucia VR?

Dodam, że nie chciałbym efektu lornetki w goglach

Ja bym rozważył z4 lub z5, na z5 z pilotem teoretycznie miałbyś dostęp do Daydream, docierają do mnie głosy, że na 10 pro działa mimo braku oficjalnego wsparcia