Gogle VR gdzie/za ile/jak ? POMOCY

Witam, mam pytanie dotyczące zaopatrzenia się w sprzęt oraz oprogramowanie potrzebne do równoczesnego wyświetlania filmu 360, bajki 360 na kilku parach gogli vr (2-6 szt). Pomysł taki aby w tym samym czasie założyć dzieciom gogle i aby mogły sobie sterować we własnym zakresie wyświetlanym obrazem. Pytanie kolejne skąd takie filmy można ściągnąć/kupić ? Czy włącza się te filmy z poziomu komputera? oraz jakie zestawy polecacie? gogle + telefon? ile wytrzyma bateria telefonu na takie wyświetlanie? Pozdrawiam

Jak chcesz iść w budżet to google Bobo Z4 mini z aliexpresu, do tego tanie słuchawki, telefon - nowy lub używany Redmi Note 2 się nada. Nie ma jakiegoś specjalnego oprogramowania do odpalania flimów w vr równocześnie na iluś telefonach zdalnie. Musiałbyś podłączyć te wszystkie telefony do aplikacji na telefonie i zdalnie nimi zarządzać. Co do softa to już musisz poszperać, nie wiem czy jest taki do zarządzania kilkoma telefonami jednocześnie, wątpię. Ale możesz uruchomić zawsze makro na klika instancji i tasków.

Programy do masowego odtwarzania materiałów 360 dla większego grona są. Ale są to programy typowo komercyjne, dla firm, więc nie wiem czy chodzi o takie rozwiązanie.