Da Vinci VR

Witam,

Początkowo miałem zamiar kupić Weebo3d ze względu na wiele pozytywnych opinii na ich temat w sieci. Niestety są one niedostępne od dłuższego czasu, a ja nie chce odkładać zakupu w nieskończoność. Myślę że znalazłem godny odpowiednik - Da Vinci VR, przemawia za nimi przede wszystkim niższa cena i dobrej jakości soczewki. Czy jest sens czekać na Weebo3d, skoro nie ma żadnych potwierdzonych informacji kiedy będą dostępne, czy w ogóle nowa wersja przyniesie jakieś korzyści dla wyświetlanego obrazu(bo na polepszeniu wygody kosztem zwiększenia ceny mi nie zależy)?

Dołączam do pytania.

Ja odpuściłem sobie czekanie na weebo. Można czasem upolować jakieś na allegro (widziałem jedne używane ze 3 dni temu, zawahałem się i za chwilę już nie było). Po wielu poszukiwaniach postanowiłem kupić Da Vinci jako pierwsze ‘gogle’ vr, nie chciałem wydawać więcej na gogle za spore o wątpliwym fov. Jedynymi naprawdę dobrymi pozycjami jakie udało mi się znaleźć do Homido VR i bardzo zachwalane Freefly (120 stopni fov), niestety cena robi swoje - być może się skuszę jesli będę zadowolony z doświadczenia z Da Vinci.

Jak dostanę Da Vinci (prawdopodobnie w tym tygodniu) to nie omieszkam coś napisać o doświadczeniu - testować będę przede wszystkim gry streamowane z PC zmodowane za pomocą vireio i przesyłane przez TrinusVR

Na aukcji allegro widnieje informacja, że jest przerwa do 14 marca, i w tenże dzień wracają z “nową gamą udoskonalonych produktów”. Czyżby szykowało się jakieś Da Vinci 2.0? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji o tych “udoskonalonych produktach”. Czy po prostu mają zwykłą przerwę? Ktoś coś wie?

Orientuje się ktoś jaki mniej więcej FOV mają Da Vinci VR?

Ja pisałem do gościa o co chodzi. Odpisał że mają tak dużo zamówień że nie wyrabiają z produkcją i czekają na dostawe soczewek dlatego produkcja wstrzymana.

Ee, to lipa :confused: Liczyłem na jakąś wersję z powiększonymi soczewkami, bo z tego co się orientuję, to Da Vinci mają soczewki 25 mm, tak jak google cardboard, tak?

Nie wiem jakie soczewki nie znalazłem nigdzie info. Napisz do gościa przez allegro. Szukając znalazłem tylko takie info:

“Da VInci VR będzie udoskonalany cały czas, planujemy wejść na rynek z plastikowym modelem na szkle optycznym. Jakość to co najmniej półka wyżej, obraz jest dużo bardziej szczegółowy. Współpracujemy z redaktorami od VR, planujemy prowadzić recenzje związane z aplikacjami oraz grami tak aby użytkownicy mieli w jednym miejscu najlepsze okulary VR przy jak najlepszej cenie z dostępem do materiałów”

Być może ta przerwa jest z tym związana, nie produkują starego modelu bo czekają na nowe soczewki i ruszą z nowym modelem. Tylko po co by robili z tego tajemnice ?

Stanowczo nie kupować. Soczewki całe są porysowane i w czarne kropki. Nie wiem czy tak powinno być(moje pierwsze gogle)jakość jak 240p na YT, nie widać szczegółów. Mój smartfon ma ekran 2K, więc jego wina to być nie może. Niewygodne, nie przylegają do twarzy, strasznie małe. To normalne w goglach za 40 zł?? Ano i ten kod QR nie działa.

Potwierdzam to, co napisał bombel. Gogle są kiepskie i niewarte swojej ceny (podobnie jak prawie każde kartonowce, ale to już moja opinia :stuck_out_tongue: ). FoV i jakość optyki fatalne.

Na grupie FB pojawiło się info o promocji na te okulary, 15zł - <LINK_TEXT text=“http://allegro.pl/gogle-okulary-3d-da-v … 34650.html”>http://allegro.pl/gogle-okulary-3d-da-vinci-vr-cardboard-regulow-i6634834650.html</LINK_TEXT>

Wydaje mi się, że za taka cenę warto spróbować.

czy te gogle rzeczywiscie sa takie slabe? Na happyvr http://happyvr.pl/recenzje/da-vinci-vr-recenzja/ twierza, ze FOV jest na poziomie 87 juz od ekranow 4.5’ co chyba jest swietnym wynikiem. Pomijajac fakt, ze jest to tylko karton. Czy jest lornetka na tych goglach, jak to z nimi jest?

Przy telefonie 5" gogle sprawują się dobrze, niestety nie miałem innych do porównania. Czasem minimalnie widzę ramkę, zależy od gry ale ogólnie nie przeszkadza to w użytkowniku, dają fajne wrażenie przestrzeni nie odczułem efektu wielkiego telewizora. Jestem z nich bardzo zadowolony, szczególnie, że kosztowały mniej niż 20 zł.

Niestety w wersji bez żadnych modyfikacji wytrzymanie w nich 5 minut graniczyło z cudem, głównie poprzez ból nosa. Moje gogle trochę zmodyfikowałem i dzięki temu całkiem komfortowo się je teraz użytkuje.



Głównym założeniem modyfikacji jest powiększanie otworu na nos i użycie wacików do demakijażu jako gąbki. Bez wycinania nos się zatyka :slight_smile: Na górze nosa warto użyć dwa lub więcej wacików, żeby ciężar okularów lepiej się rozkładał (jeden wacik to za mało). Użyłem dość wąskiej taśmy aby nie blokować przesuwania soczewek.
[attachment=3]IMG_20161211_202303.jpg[/attachment][attachment=2]IMG_20161211_202240.jpg[/attachment][attachment=1]IMG_20161211_202249.jpg[/attachment]
Wydrukowany kod QR nie działa więc wydrukowałem i przykleiłem kod z neta :slight_smile:
[attachment=0]IMG_20161211_202321.jpg[/attachment]




nice! aż przypomniało mi się, jak ciachałem mojego pierwszego cardboarda :smiley:

czy ktos ma moze jakis inny kontakt do firmy robiacej te gogle? Inny niz info.davincivr@gmail.com.