DreamzVR 3.0

Droga społeczności. Pracujemy nad nowymi Dreamzami 3.0 (premiera planowana na środek roku 2017). Chcemy wnieść naszą ofertę na dużo wyższy poziom w każdym obszarze. W tym celu przygotowaliśmy krótką, 5-minutową ankietę dla wszystkich użytkowników gogli VR. Wszelka pomoc jest dla nas na wagę złota, dlatego w zamian za uzupełnienie ankiety oferujemy rabat -10% do wykorzystania w naszym sklepie. Dziękujemy za pomoc!



https://goo.gl/forms/3j2vQkDMkrDROM743

poszło :wink: mam nadzieję że nowe dreamzy zupełnie zmienią wygląd i zaoferują coś czego na razie na rynku nie ma :wink:

Wysłane :wink:

Kiedy można oczekiwać rabatu do Waszego sklepu, i jak długo ten rabat będzie przydzielony? :slight_smile: Bo może bym go wykorzystał przy okazji premiery Dreamzów 3.0 :stuck_out_tongue:

DreamzVR 3.0





Już teraz możecie odebrać kod rabatowy na kupno DreamzVR 3.0 oraz otrzymać powiadomienie o ich premierze na E-mail.



https://dreamzvr.com/szykuje-sie-cos-niesamowitego/



//dodałem foto, Remlas ; )

o, ktoś mnie uprzedził :smiley:

to ja wstawię jeden render, reszta już i tak krąży w sieci :slight_smile:
[attachment=0]dreamz_test_a1-2.jpg[/attachment]

masz może render jak wyglądają od strony soczewek :wink:

aż tak ich nie obrócili na renderach :stuck_out_tongue:

Ale myślę, że na dniach będą takie ujęcia wraz z real fotkami :wink:

Jedyne co mi nie przypada do gustu to nakładka do podtrzymania telefonu

Mówisz o kształcie? Wydaje mi się, że przy takim rozmiarze będzie wytrzymalsze i mając większą powierzchnię będą lepiej trzymać telefon. Może to z braku przyzwyczajenia do opływowych kształtów :stuck_out_tongue:

Możliwe, jednak bardziej nie przypada mi do gustu wygląd. Według mnie fajnie wyglądałoby w kolorze czarnym z powłoką przypominającą carbon i czerwonym napisem w środku

temat może już ożyć! Mamy zdjęcia :smiley:
[attachment=0]dreamz-fotos-vrplfficial (5).jpg[/attachment]
<LINK_TEXT text=“https://vrpolska.eu/mobile-vr/gogle-mob … zdjeciach/”>https://vrpolska.eu/mobile-vr/gogle-mobile-vr/dreamzvr-3-0-zdjeciach/</LINK_TEXT>



[size=85][color=green]Dodano po 16 minutach 47 sekundach:[/size]

AKTUALIZACJA: nie trzeba było długo czekać, gogle można już kupić: <LINK_TEXT text=“https://dreamzvr.com/product/dreamzvr-3 … w/?dream=1”>https://dreamzvr.com/product/dreamzvr-3-0-zestaw/?dream=1</LINK_TEXT>

Dobra, jak toś chce coś wiedzieć to niech pyta :smiley: mogę sprawdzać co chcecie. na razie raczej będę odpowiadał na pytania niż tworzył całą opinię, bo sprawdzić gogle pod wieloma aspektami to nie 15 minut :wink:
[attachment=0]20171216_130516.jpg[/attachment]

Opłaca się je kupować do xperi z2???

jaką średnicę mają soczewki? szkoda, że z fresneli zrezygnowano


Za ogólne pytanie, nie testowałem ich na tyle i to nie jest coś, co mogę sprawdzić, bo nie mam Xperii Z2.


Za chwilę zmierzę. Nie wiem czy aż taka szkoda. Fresnele miały fajny FoV, ale trzeba było zawsze patrzeć się w ich środek, czego dużo ludzi nie ogarniało i narzekało na brak ostrości. Tutaj soczewki nie powodują zniekształceń, dają tak wyraźny obraz, że ogrom zależy od telefonu, jaki finalnie obraz otrzymamy. Ja testuje z S8. FoV jest czymś pomiędzy Standardami 2.0 a Fresnelami 2.0, ale ostrość jest taka jakbyś patrzał przez okulary.

jaka jest szerokość i głębokość wnęki, czyli tam, gdzie wsadzamy nasze przystojne twarze;) Dla okularników podstawa, bo to decyduje, czy okulary sie zmieszczą, czy nie.

Jak leżą na nosie, jak jest ze szczelnością, ciężarem. To już dość ogólne pytania i pewnie odpowiedź bedzie do jakiegoś stopnia subiektywna.


pamiętajmy, że w goglach mamy 4 soczewki, czyli po 2 na oko. od wewnątrz szkolną linijką wyszło ~37mm, od strony telefonu zaś 37~39mm



[size=85][color=green]Dodano po 14 minutach 19 sekundach:[/size]

to są w miarę precyzyjne pytania;

szerokość pomiędzy gąbkami w najwęższym punkcie wyszła mi ok. 14cm natomiast za gąbką ponad 15cm i muszę wziąć większą linijkę :stuck_out_tongue: dodam, że gąbka jest na tyle elastyczna, że bez problemu ją odchylimy i wsuniemy za nią okulary. na dłuższej linijce wyszło mi 17,3cm. Tyle o szerokości, co do głębokości to ciężko mi powiedzieć, spróbuję wstawić zdjęcie za chwilę, bo to zależy od punktu odniesienia. Jeśli będą potrzebne bardzo dokładne wymiary to mogę dokonać ponownych, bardzo dokładnych pomiarów. Te są na zasadzie jednego przyłożenia :wink: głębokość może też zależeć od tego, jak wysuniemy soczewki



Odnośnie okularnikowania to trzeba się zastanowić, czy są one w ogóle potrzebne. Nie miałem jeszcze doczynienia z goglami, które miały tak duży zakres regulacji ostrości. U mnie przy wadzie -0,5 i -0,75 w porównaniu do 2.0 czy innych gogli (które mają regulację ostrości) obraz był miód malina.

Ciężar? Bliski gear vr, ale cięższe od weebo czy cardboardów. Na szczęście paski dobrze rozkładają siłę, więc raczej nic nigdzie nie ciśnie. Jeżeli chodzi o nos to dopiero jak bardzo wcisnę się w gąbkę to dotykam nim gogli, ale nie opiera się na nim żaden ciężar. Szczelność na poziomie Gear VR 2, może minimalnie gorzej (tzn. wpada ciutkę światła od strony głowy), zaznaczę jednak, że nie mam jakoś dużej głowy, więc to może być tego kwestia. zaraz wezmę nie moje okulary i zobaczę, jak łączą się one z tymi goglami (ale nadal sądzę, ze regulacja i soczewki optyczne będą lepsze niż założenie okularów)



[size=85][color=green]Dodano po 9 minutach 12 sekundach:[/size]

prawa soczewka maksymalnie wsunięta, lewa maksymalnie wysunięta. jest trochę efekt paralksy i nie równe przyłożenie linijki, jak przyłożyłem dokładniej to wyszło mi w najdalszym punkcie głębokość blisko 7,5mm.[attachment=0]20171216_154834.jpg[/attachment]

[size=85][color=green]Dodano po 20 minutach 46 sekundach:[/size]

okulary o szerokości 14cm wchodzą bez jakiegokolwiek zająknięcia, szybciej czołem wcisnę gąbkę czy nosem dotknę gogli niż okulary będą mi przeszkadzać. nie wiem jak to wypada optycznie, bo to nie moje okulary, ale trzymam nadal, że taka duża regulacja raczej wystarczy do nawet większych wad.

Jak wygląda bezpieczeństwo montażu telefonu? Nie wypada przy mocniejszych ruchach głową?

Wygląda to tak jakby był tylko utrzymywany tym czerwonym elementem ale nic po bokach. Bardziej mnie przekonuje wewnętrzny montaż jak chociażby w tanich VR BOX-ach a tu tego nie ma. Ale może się nie znam bo jestem zielony i dopiero zamierzam kupić swoje pierwsze gogle :slight_smile:

montaż? człowieku, tutaj telefon jest tak dociśnięty i nieruchomy jak w żadnych innych goglach (poza gearvr)! możesz machać łbem jak głupia mucha oczami, telefon nawet nie drgnie. Szybciej otworzy ci się klapka w tych gównoboxach niż telefon przesunie o milimetr trzymany i dociśnięty do gąbki (telefonowi nic się nie stanie) przez te dreamzy. Ten sposób trzymania telefonu jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku. Tutaj musiałem mocno pierdyknąć by S8 ze szklanymi (śliskimi) pleckami się przesunął, ale to dopiero przy 3 czy którymś uderzeniul. W VR Boxach i innych goglach “z klapką” znacząco szybciej otwierała się zatrzask od klapki czy też same chwytaki telefonu w niej puszczały telefon przez co latał on luzem w goglach. Mam nagrać shake test? :smiley:

nie nie :slight_smile:

Myślałem że jak coś jest zamknięte to znaczy że bezpieczne :slight_smile: