BoboVR Z5

Witajcie :smiley:



Po długich requestach wielu z Was, braku informacji od osób które rzekomo “zamówily” BoboVR Z5 udało nam się dzisiaj nawiązać współpracę z Gearbestem, który to będzie dostarczał nam sprzętu związanego z VR do testów :smiley:. I jak się wszyscy domyślacie - na pierwszy ogień poszły chyba najczęściej pożądane do recenzji gogle BOBOVR Z5 :slight_smile: Oczywiście w wersji z kontrolerem pod Google DayDreamz, toteż zobaczymy jak sprawuje się ten zestaw (jak i sam kontroler od BoboVR Z5). Czekam jeszcze na potwierdzenie wysyłki, ale wszystko jest już klepnięte :slight_smile: .



Stay tuned, to czego nie odpuszczę w pierwsze dni po przybyciu paczki z Chin to unboxingu i pierwszych wrażeń (nawet w pełni na żywca), mam również nadzieję, że porządna recenzja nie będzie się ciągnąć przez miesiące jak wszystkich innych gogli, które leżą u mnie za plecami :stuck_out_tongue:



W poście poniżej rzekoma specyfikacja gogli podawana przez producenta.

Będę aktualizował temat w każdy dzień, w który paczka przybliży się do mnie. To co możecie zrobić to obserwować temat oraz zadawać pytania, które Was dręczą :smiley:.



Trzymcie się :slight_smile:

Googlo-tłumaczone (ktoś chętny przetłumaczyć i wstawić w ładnej formie? :slight_smile:

ORGINAŁ

Miałbyś możliwość przetestować je na s8/s8+ lub innym dużym telefonie z 2k?

Będę miał możliwość pożyczyć od kumpla na parę chwil S8, więc na nim będę mógł rzucić okiem jak to wygląda.



Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka



kupiłem sobie te okulary u Chińczyka…dałem za nie niespełna 52 dolary,po pierwszych testach, stwierdziłem, że to nie dla mnie zabawa,mdliło mnie ostro,chciałem na tym oglądać filmy 3D…jestem ponad 70 letnim wapniaczkiem…to nie dla mnie…odsprzedam komuś z krakowa, nie chce mi sie robić paczki…nowe…dopiero co rozpakowane z orginalnym pilotem komplet testowany przez jedno popołudnie…

@stefek100 możesz jeszcze wrzucić ogłoszenie na giełdę <LINK_TEXT text=“viewforum.php?f=49”>http://forum.vrpolska.eu/viewforum.php?f=49</LINK_TEXT> :wink:



Odnośnie mojego statusu z goglami: ciągle na trackingu wiszą w tym samym miejscu, więc zaczynam mieć wątpliwości kiedy dojdą, bo zaraz stuknie drugi tydzień roboczy, a paczka kurierem powinna być w ~1,5tyg.

te gogle wymagaja telefonu zgodnego z daydream, czy nie?

Nie, gogle daydream nie różnią się w zasadzie niczym od cardboard poza tym, że mają pilocik.

Więc po włożeniu telefonu do takich gogli uzyskujesz w zasadzie cardboardy :slight_smile:

Wreszcie jakiś progress :smiley:
[attachment=0]Screenshot_20170927-074552.png[/attachment]

Tak i toteż wczoraj przybyły :smiley:

W poniedziałek robię unboxing :slight_smile:
[attachment=0]IMG_20170929_195129.jpg[/attachment]

no i ?? czekamy na opinie…

Umknął mi temat wstawienia na forum przy natłoku wszystkiego na około :wink:



<LINK_TEXT text=“https://vrpolska.eu/mobile-vr/unboxingi … obo-vr-z4/”>https://vrpolska.eu/mobile-vr/unboxingi-mobile-vr/bobovr-z5-unboxing-nastepcy-bobo-vr-z4/</LINK_TEXT>

Hejka

Potrzebuję pomocy bo albo coś skopałem, albo to co mam jest do d… a mam bobo vr z5 i lg g6, no i toto niby działa, ale po pierwsze to tego pilocika nijak nie mogę sensownie skonfigurować, działa jak idź i nie wracaj, jednak co ważniejsze to całkiem ostrości brakuje, niby wszystko widać itp. ale jakoś tak dziwnie i oczy bolą, folie zdjąłem jak coś :wink:

będę ogromnie wdzięczny za ocalenie mojej przygody z goglami :slight_smile:

jak wygląda ten pilot? ma taki gładzik na górze?

tak ma takie co do myziania :wink: i to się klika, ale nie działa to dobrze, z telefonem się niby sparowało, ale jak to kliknę to się podgłośnia i tyle

ten pilot zadziała tylko z platformą Google Daydream, twój telefon niestety jej nie obsługuje.

no to sobie wymyślili, telefonu nie zmienię a co z tą ostrością, konfigurowałem z Cardboard, to chyba powinno już działać jakoś sensownie ?

Musisz mieć zainstalowaną aplikacje Cardboard i zeskanować kod QR - najlepiej samemu go wygenerować, możesz to zrobisz aplikacją Sites in VR, przetestuj różne gotowe kody lub wygeneruj sam.

znalazłem w necie dedykowany, ale lipa z tego właśnie wyszła, spróbuję to sam zrobić i oby się udało bo szkoda kasy no i pierwsze wrażenie z VR to lipa, same gogle prezentują się bardzo dobrze jak na chińczyka, opinia w odniesieniu do innych produktów bo gogle mam pierwsze :slight_smile: I oczywiście dziękuję za pomoc

hej hej, sorki za brak odp. nie było mnie na forum:



też przy unboxingu miałem problem z ostrością, ale zapomniałem ustawić IPD. Jak u Ciebie wygląda kwestia wady wzroku? U mnie przy około -0,75 oraz -0,5 kieszeń z telefonem musiałem mieć maksymalnie daleko.