BoboVR Z5

@Remlas, planujecie zrobić testy BoboVR? Na kiedy szanujecie, ze będą ready?



Ps. Na GB jest obecnie promo do wersji z pilotem VR do daydream za 156 pln. Warto to łyknąć? Nie chce się wkopać minę. Rozumiem, ze warto dokupić do zestawu kontroler VR-PARK dedykowany pod appki Cardboard?

Testy robię I walczę z problemami typu za mały zakres regulacji, rozłączający pilot itd.



Ale spokojnie, na GB promki mamy na zawołanie :wink:

Siema,

Zamierzam zakupić swoje pierwsze google vr i w związku z tym mam pytanie. Posiadam telefon który na 100% nie obsługuje daydream (meizu M2 note) i raczej nie zanosi się abym kupił tel który to obsługuje. Czy warto zatem kupić bobovr z5 czy lepiej bobovr z4. Nie znam się niestety zupełnie na tym wiem tylko tyle że różnica cenowa między nimi jest nieznaczna. Z jednej strony po co kupować starszy model jak jest już nowszy ale znając moje ograniczenia sprzętowe to czy jest sens kupować nowszy narazie niesprawdzony. A może polecice jeszcze inne z tej samej półki cenowej??

Pozdro

Nie miałem jeszcze okazji porównać bezpośrednio Z4 i Z5, więc ciężko mi powiedzieć

Tak w ogóle to Z5 są w drodze do mnie, za 3 (przy dobrych lotach 2) tygodnie napiszę, jak to tam z moimi dioptrami jest, może się komuś przyda.

Witam



Mój pierwszy post czy ktoś konfigurował bobo z5 z trinusem bo już mi ręce opadają albo obraz za wielki albo bardzo daleko. Takie super to te vr nie są.



Pozdrawiam

Mój egzemplarz już dotarł, potestowałem i powiem tak:

-wyregulowałem pod moje patrzały (przypominam, -2,75 na jedno oko i -2,5 na drugie),

-FOV wypadłby może nieźle, gdyby nie to, że mój ekran jest po prostu za mały, aby to miało ręce i nogi; widać boki fona, plus z jednej strony urządzenie nie do końca przylega do gogli (przyciski z tyłu, na to stawiam); a jaką przekątną ma ekran? 5,2 cala. W Z4 podobno przy 5,2 cala był pełny FOV. No cóż, wkrótce i tak zamawiam Le Max 2 (G2 daje po sobie poznać, że już ma te 4 lata na karku) z ekranem 5.7, do tego 2K, dam znać, jak duża będzie różnica.

-A, dostałem wersję z paskiem przy tylnej gąbce zamiast sztywnego pałąka, może i lepiej, można spokojnie regulować docisk na głowie, więc nie narzekam.

-Jeszcze z małych drobnostek: mam wersję z chińskimi szlaczkami na przodzie (dwoma), ale producent na opakowaniu się zgadza, więc luz.

-U was też te rzepy od wewnętrznej wyściółki się odklejały, a przynajmniej na rogach? Bo coś czuję, że Super Glue pójdzie w ruch niedługo.



Patryk, jak telefon się naładuje, to podłączę tego potworka do PC przez Trinusa i napiszę, czy ja też mam takie cyrki.



Tak w ogóle to jest oficjalny QR kod do Z5: <LINK_TEXT text=“http://www.hypergridbusiness.com/wp-con … R-Code.jpg”>http://www.hypergridbusiness.com/wp-content/uploads/2017/07/BoboVR-Z5-official-QR-Code.jpg</LINK_TEXT>

u mnie te rzepy od środka też trochę odeszły, więc może przydać się je przytwierdzić ponownie.

Czyli to taki bardziej ogólny problem. Dobrze wiedzieć.

już się poprawiam, bo źle spojrzałem. U mnie na rogach jest ok, miałem tylko krzywo nałożony element (po tym jak go odczepiałem na filmie). U mnie odkleiło się jedynie w okolicach nosa. Tak jak widać niżej:



[size=85][color=green]Dodano po 3 minutach 16 sekundach:[/size]
[attachment=0]Screenshot_20171213-194640.jpg[/attachment]

Hmm… czyli Chińczyk nie docisnął po rogach. Mam też małe luzy pod spodem, tam, gdzie palec masz na obrazku (i analogicznie po drugiej stronie), ale nic się nie odkleja, więc boruty Gearbestowi nie muszę raczej robić :smiley:

Gearbest producentem nie jest :stuck_out_tongue: jemu można by jedynie wtedy, kiedy dotarło by uszkodzone itp. Jakie luzy masz na myśli? Możesz zarzucić zdjęciem?

Ok, jednak bez paniki, te “luzy” to po prostu wolna przestrzeń między zewnętrzną obudową gogli a resztą w środku. Plastik + wyściółka są, jak widać, na tyle cienkie, że można sobie nimi “poklikać”. Także tutaj bez kleju się obejdzie.

Brakuje czasu na wieksze zabawy VRem. Kilka spostrzezen na przykladzie Axona 7, konfiguracji daydream i uwag do gogli:

  1. Daydream jest kompatybilny od Nougat’a wzwyż. Aktualizator w Zte zobaczy paczke z firmware dopiero jak ja recznie zaciagniemy na flasha…
  2. Parowanie zarowno pilota cardboard-owego VR-PARK, jaki i do daydream z zestawu to jakas loterka, acz po sparowaniu nie spotkalem sie z rozlaczaniem go.
  3. Zakres regulacji soczewek nie dla dalekowidzow. Przy moich +0,5 zabraklo jakichs niewielu mm. Obraz centralny jest w miare ostry, gorzej na brzegach.

Właśnie, miałem coś pisać o połączeniu tych gogli+fona z komputerem. Rzeczywiście, ustawienie ekranu w Trinusie to katorga. Natomiast z Riftcatem poszło dużo lepiej, nie musiałem się nawet bawić w ustawianie obrazu.

Riftcat zczytuje informacje o goglach z Cardboard, Trinus już nie więc z tąd ta różnica :wink:

Szukam opini o tych goglach czy warto je nabyć jak się sprawdzają głównie chodzi o jakość obrazu mój telefon to huawei p9

Co możecie polecić jeśli chodzi o zestaw VR ?



Widzę, że sporą popularnością cieszy się bobovr z4 i z5 jednak czy są między nimi jakieś znaczące różnice ? Który lepszy

Niedługo dotrą do mnie Z5 w wersji 2. Obecnie mam Z4. Myślę jednak, że z5 nie będą gorsze od z4

te Bobo z5 maja jakis cklicker wbudowany? Czy trzeba sie tym pilotem bawic?