Samsung Gear VR [WĄTEK ZBIORCZY]

Witam, zastanawiam się nad zakupem Samsung Gear VR do mojego Samsung Galaxy S6, zastanawiam się tylko co do modelu bo zauważyłem że jest R321 i R322 może mógłby mi ktoś doradzić w tej kwestii bo tą pierwszą opcje widzę za 299zł. Zastanawiam się też czy może jest jakaś lepsza alternatywa dla tych googli (tańsza lub podobna cena), producent podaje że FoV w S Gear wynosi 96 stopni, czy uważacie że jest to w pełni zadowalające?

Siema, z tego co pamiętam to gear vr do mojej s6 kosztowały 800zl, tyle że z trinusem po usb zapomnij żeby działało, przynajmniej póki co tylko WiFi. Potrzebujesz jeszcze package disabler pro jak nie masz roota. Tak czy inaczej warto, wygodne, wentylator daje rade i nie parują podczas dłuższej rozgrywki.

Wersję mam r321 dedykowane pod s6/s6edge



Wysłane z Galaxy S6

Odnośnie modeli: jeden z nich jest pod Galaxy S6, a drugi do Note 4 (jeśli wierzyć Amazonowi). Są też ponoć dwie wersje : nowsza i starsza, nowa jest lżejsza itd. ale nie udało mi się znaleźć specyfikacji od Samsunga, więc nie jestem w stanie tego potwierdzić.

Jeżeli chodzi o kąty: widziałem gogle (np. GoClever Elysium), które według producenta mają ok. 100°. Jakiś czas temu widziałem na wystawie w Media Markcie Gear VR, więc jeśli masz możliwość możesz spróbować podjechać to sklepu tego typu i samemu ocenić swoje wrażenia (ja swoich nie pamiętam).

Takie Vrizzmo chwali się 105* FoV jestem ciekaw czy odczuję dużą różnicę względem S Gear jeśli ma 96*, bo przypuszczam że między Weebo a Gear jest spora różnica.

Siwy882 a czy masz tą wersje Samsung Gear VR <LINK_TEXT text=“http://allegro.pl/gogle-samsung-gear-vr … 02429.html”>http://allegro.pl/gogle-samsung-gear-vr-dla-galaxy-s6-i-s6-edge-i5916302429.html</LINK_TEXT> bo właśnie zastanawiam się czy ją kupić bo pewnie to są te starsze a nowsze to <LINK_TEXT text=“http://allegro.pl/samsung-gear-vr-sm-r3 … 78742.html”>http://allegro.pl/samsung-gear-vr-sm-r321-oculus-galaxy-s6-edge-i5922778742.html</LINK_TEXT>

Mógłbyś napisać coś więcej jak wygląda użytkowanie w praktyce czy np. oglądasz długie filmy normalnie z tym urządzeniem czy to bardziej udręka. Napisałeś Trinus tylko po wifi, czy mógłbyś powiedzieć jaka jest wówczas grywalność?

Wersję mam tą pierwszą, do której podałeś linka. Jest zwykła i wersja lite, wejdz na stronę i masz podane:

<LINK_TEXT text=“http://sklepsamsung.pl/telefony/akcesor … 321nzwaxeo”>http://sklepsamsung.pl/telefony/akcesoria-do-telefonow/gear-vr-do-samsung-galaxy-s6-i-s6-edge-sm-r321nzwaxeo</LINK_TEXT>



Wersja lite jest niby lżejsza, ale pasek, ktory zakładasz na głowę nie ma wygodnej zakładki, która jest w tej poprzedniej, brak czujników i wentylatora. Aczkolwiek jest podejrzanie tania, jeśli to faktycznie oryginał to ustrzelileś okazję (zwróć uwagę na gwarancję tylko 6 mięsiecy). Osobiście jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że dostałem je od żony na gwiazdkę [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Tak czy inaczej kupił bym je jeszcze raz, na moją głowę są wygodne 2-3h grania i nie odczuwam dyskomfortu. Aplikacje oculusa/samsunga działają bardzo dobrze, gogle mają wbudowane czujniki i to z nich właśnie korzystają, nie wiem jak to jest jak używasz trinusa, czy używają wtedy z tych w telefonie czy z tych w okularach, nie rozgryzłem tego jeszcze.

Na co dzień noszę okulary korekcyjne, na szczęście gear ma pokrętło do regulacji ostrości, bez tego byłoby kiepsko.

Z miłą chęcią oglądam filmy czy np YouTube w przeglądarce 360, fajna sprawa.



Odnośnie połączenia przez WiFi mały wywód spłodziłem ma grupie Quacks of the Jack, pozwolę sobie to przekleić tutaj:





ps. miał ktoś problem z jednoczesną niemocą obracania głową i padem/myszą? nie mogę tylko w FC4 przesunąć obrazu kiedy równocześnie obracam głową w wyniku czego kręcę się jak bąk na fotelu :smiley: (BF3 działa normalnie)



to by było na tyle :wink:



eVeeR’owości :smiley:





Wysłane z Galaxy S6



[color=green]

//Dodałem blok cytatu dla poprawy czytelności posta

//Remlas

To jest problem po stronie gry bo w GTA V jest to samo :slight_smile: Gra przełącza się albo w tryb PAD albo Klawiatura + Mysz. Albo jedno albo drugie. Dlatego w GTA V musiałem używać myszy i klawiatury mimo, że padem jest wygodniej.



Co do całego tematu, Weebo są dobrymi goglami, ale jak operujesz dobrą gotówką to Vizzmo mogłoby być bardzo OK. Ogólnie na Weebo testowałem S6 i ogromnym plusem jest to, że obraz jest krystalicznie czysty. Rozdzileczość robi swoje :wink: Możesz kupić Weebo za 59 zł a później zawsze sprzedać (nawet po tej samej cenie ludzie kupią bo od Ciebie bedzie szybciej niż od producenta).

No tak masz rację, ale jak sobie pomyślę, że będę musiał czekać kilka tyg. na to za nim mi dojdzie to Weebo to parodia. Gdy zapytałem o Weebo “producenta” to sugerował mi bym lepiej poczekał na nowszą wersje jeśli mam SGS6 a zapowiedź druga połowa stycznia, koniec stycznia to może być i koniec lutego bo jak go ostatnio pytałem to Weebo 3.0 miało być już przed świętami tamtego roku. Z drugiej strony Vrizzmo cena 249zł a S Gear 299zł nie ma aż tak wielkiej różnicy w cenie a jednak S Gear stworzone zostało specjalnie pod ten rodzaj tel. i myślę że jakość soczewek i wyświetlany w nim obraz będzie równie dobry. Na forum androida ktoś ocenił Vrizzmo jako shit bo to zwykłe cardboard i nie ta liga (wykonanie) co Samsung Gear.

siwy882 czy mógłbyś mi napisać jak jest z jakością wyświetlanego obrazu? Wiele osób ocenia to tak jakbyśmy patrzyli przez lornetke i jest efekt tunelu, czy to prawda?

Widzisz, to nie jest tak, że widzisz tylko obraz wyświetlany na smartfonie, pole widzenia ludzkiego oka widzi gąbkę/obramowkę okularów, lecz i tak nie zwracasz na to uwagi, kwestia przyzwyczajenia.

Jeśli masz już wydać to 300 zł, to wydaje je mądrze i kup samsunga, chociaż tańszego. Ja pomimo tego, że mam gear i tak kupie weebo, czekam tylko na wersję 3.0. Jakość obrazu igła(nie mylić z fullhd albo 4k)



Wysłane z Galaxy S6

a możesz powiedzieć ze względu na co kupujesz jeszcze weebo?

Dla porównania, dla żony, i żeby przetestować trinusa po usb [WHITE SMILING FACE]



Wysłane z Galaxy S6

Z tego co się doczytałem z różnych stron, to po wyłączeniu procesu “gear vr service” aplikacją którą wyżej podałeś, można używać aplikacji z google play typu “Cardboard” lecz nie działa wówczas touchpad i żyroskop “wspomagający” wbudowany w Gear VR czy to prawda? I ewentualnie czy to wpływa na obsługę tych aplikacji z google play?

I touchpad i przycisk wstecz działa. Czy zyroskop i inne czujniki -nie wiem. Muszę się zagłębić w ten temat przy wolnych chwili.



Wysłane z Galaxy S6

Widzę Vrizzmo puściło nową wersje googli sami patrzcie na ich stronce, skopiuje co istotne i tu rzucam:


  • Unikalny podwójny układ soczewek zapewnia mniej zniekształceń obrazu. Jednocześnie dzięki unikalnej konstrukcji VRIZZMO oferuje pole widzenia o zasięgu 110 stopni (FOV).
  • Wbudowane dodatkowe przyciski współpracujące z aplikacjami wspierającymi VRIZZMO, a także zastępujące magnes w Google Cardboard.



    Szkoda tylko, że cena 249zł się utrzymała mogli zejść poniżej 200zł na starcie. Z istotnych zmian co mi się rzuciło w oczy to FOV zwiększył się o 5 stopni.

Samsung Gear VR zakupione, jakie aplikacje polecacie zainstalować by w pełni być z nich usatysfakcjonowanym?

Cześć i czołem



Wszedłem w posiadanie Gear VR sprzedawane na IEMie (przyp. wersja tylko dla S6/Edge “wg producenta”).



Planuję wymianę telefonu i zastanawiam się właśnie nad S6 jednak mam kilka wątpliwości.


  1. Jeżeli podepnę S6 do Gear VR w jaki sposób podłączę USB, aby móc grać w gry z PCta za pomocą Trinusa
  2. Podobno przy podłączeniu Gear VR do Ski automatycznie odpala się dedykowana apka do Gearów nie dając dostępu do Trinusa.





    Jeżeli okaże się, że granie w gry PCtowe przy takim zestawie będzie problematyczne wtedy sprzedam Geary i kupię Dreamzy.

    Zapraszam do dyskusji i proszę o pomocną dłoń :smiley:



    Pozdrowienia ;D



    [size=85][color=green]Dodano po 8 minutach 37 sekundach:[/size]

    Znalazłem jedynie takie informacje:


  3. “You can disable Gear VR Service with this app from Google Play Store : Package Disabler (by ospolice). No root needed.”
  4. Gear VR support:

    Question:

    Anyway to launch another program instead of the GearVR Interface?

    Answer:

    You can get other apps to run (like sideloaded VR Jam apps.) if you launch them before docking the phone, but they must be written for Gear VR. So unless you’re writing Gear VR apps, or building an OS stack, good luck.



    [size=85][color=green]Dodano po 11 minutach :[/size]

    https://youtu.be/r9Ub5IW1F0s?t=9m8s



    Znalazłem taki film, ktoś może potwierdzić działanie Trinusa w ten sposób?



    [color=green] Łączę wątki, wystałoby użyć funkcji szukaj z hasłem “Gear vr”…

http://forum.quackvr.com/viewtopic.php?p=22#p22



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Panowie podpowiedzcie.

Czeka mnie kupno nowego telefonu.

Wybrać S6, S6 Edge czy Edge+ ?

Czy krawędź wygięta w Edge’u przeszkadza w VR?

Edge+ posiada większy rozmiar ekranu, ale mniejszą wartość PPI. Czy widać róźnicę?



No i pytanie ostatnie. Brać telefon z Play w ramach przedłużenia czy kupować nówkę ze sklepu (sieciowe telefony są poblokowane jeśli chodzi o soft?)

S6 edge będzie dobrym wyborem, większa ilość ppi idzie na korzyść mniejszego ekranu. Zakrzywiona krawędź nie będzie przeszkadzać, obraz nie jest wyświetlany w tym obszarze.



Teflon dobrze jest kupić w salonie firmowym jeśli masz kasę na wyłożenie, w play wychodzi ciut drożej, ale jednak masz to jakoś rozłożone. Ja 2 miesiące temu sam przedłużałem w play na galaxy S6



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Specjalnie blokowane przez operatora raczej nie, ale jeśli oddajesz telefon na gwarancje, to musi on mieć oryginalny soft, brandowany przez tego operatora. No i trzeba wyłączyć dostęp do roota. Niektóre telefony mają zabezpieczenia, które pokazują w serwisie, że telefon był modyfikowany customowymi romami. Np. w SGS2 pojawiał się bodajże wykrzyknik przy bootowaniu telefonu.

Nie opłaca się wiązać z operatorem. Lepiej wziąść na raty jak nie masz gotówki. Oczywiście w opcji 0%.