DreamzVR 2.0

A to może i ja podzielę się swoimi odczuciami.



Bawię się swoimi dreamzami od 2 tygodni i odniosę się do kilku rzeczy.



Wygoda - Jest dobrze. Po regulacji pasków gogle leżą pewnie na głowie. Po dłuższym użytkowaniu (ok 2 godzin) nieco wgniatają się w nos.



Konstrukcja - Bez zastrzeżeń. Przycisk pojemnościowy działa jak należy. Umieszczenie telefonu jest szybkie i stabilne. Uważam że gąbki od strony instalacji telefonu mogłyby być z lepszego materiału. Już po 2 tygodniach widać wgniecenia.



Soczewki - Regulacja sprawia słabe wrażenie poprzez luzy w regulatorach, ale ogólnie dobrze spełnia swoją funkcję. Pole widzenia jest spore, zważając że posiadam 5 calowy telefon. Słaba ostrość w bocznych sektorach. (zwykłe soczewki)



Podsumowując jestem zadowolony z wyboru gogli. Nie miałem żadnych problemów z konfiguracja, czy też z uzyskaniem kodu do trinusa.



Gdyby nie ten wszechobecny chłam aplikacyjny na androida była by bajka.

Więc postanowiłem. Kupuje fresnele! Bardzo dziękuje za nakierowanie.

Odważnie, nie powiem :wink:

Temat zostawiam otwarty, ponieważ mogą pojawić się jeszcze pytania tego samego typu :wink:

Ja dostałem moje gogle. Widać, że były robione w ogromnym pośpiechu, co niestety fatalnie wpłynęło na jakość i pierwsze wrażenia. Najgorsze, że są strasznie brudne, widać że wyszły prosto spod łap mechanika samochodowego.



Czym to najlepiej umyć? Bo wycieranie na sucho tylko rozmazuje ten smar :stuck_out_tongue:

Po tym co tu przeczytalem juz sam nie wiem czy warto pakowac sie w dreamzy czy moze lepiej wziac weebo 3.0 czy tez bobo z4. Dotychczas mialem stycznosc tylko z tekturowymi cardboardami i chce kupic cos porzadnego. Rudy (nie pamietam imienia) na youtube tak zachwalal ze juz prawie bralem w ciemno… Cale szczescie ze poluzowalem jednak porty heh. Moze ktos z niezadowolonych polecilby mi cos? Bo serio mam juz metlik w glowie. Poki co poszperam jeszcze w necie co tam ludzie pisza o bobo z4 premium



Wysłane z mojego LG-G5 przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem to kwestia mocno indywidualna i musisz sam przetestować. Dreamz-y nie na darmo mają dobrą opinię, ale każdy jest inny więc na pewno znajdą się przeciwnicy każdego rodzaju gogli. Niestety czasochłonnym i mało przyjemnym jest zamawianie, testowanie, odsyłanie. Ja miałem dreamzy 2.0 z klasyczną optyką i czekam teraz na wersję fresnel. Liczę, że będzie super chociaż wiem, że muszę brać poprawkę na telefon, który posiadam.

Ja mam do zwrotu moje gogle z fresnelami. Zamiast je zwracać, mógłbym je komuś odsprzedać po cenie zakupu (300pln + koszt wysyłki). Dwa razy przymierzone w celu skonfigurowania telefon. Dziś wieczorem będę je najprawdopodobniej odsylal, albo jutro. Mogę wystawić aukcję na Allegro jeśli ktoś byłby zainteresowany. Kontakt tutaj albo na pw

Jak cię nie stać na HTC Vive itp… to bierz Weebo. Dreamzy starali się zrobić coś lepszego, ale póki co nie dali rady. Mam nadzieję, ze się nie poddadzą i w końcu im się uda. Jak chcesz ich wesprzeć to kup ich gogle i daj komuś pod choinkę, ale dla siebie weź Weebo.



Jak testowałeś tekturę, a teraz na łeb wsadzisz Dreamzy to będą cię wnerwiały z uwagi na ich ciężar, bo poczujesz tylko górę plastiku widzącą na twarzy, a optycznie niewiele się zmieni. Weebo są leciutkie, bo zrobione ze sklejki a jednocześnie solidniejsze od tektury.

Ja zakupiłem dreamz i jestem lekko zawiedziony, póki co. I to nie z powodu doświadczeń tylko samej problematyczności z ostrością obrazu. Kupiłem wersję z fresnelami, obraz jest jak żyleta, lecz po założeniu nie widać powiedzmy co pisze kawałek dalej, trochę zamazane jest z bliska.

Dziwnym faktem jest, że same okulary przyszły do mnie uwalone, zakurzone czymś brudne, dlatego je wytarłem leciutko ściereczką z mikrofibry i obraz lekko się poprawił, niestety mimo tego fresnele wyglądają tak:



https://postimg.org/image/l1xzbk5pz/db4a0584/

https://postimg.org/image/fwqld5ttl/b778e673/

https://postimg.org/image/p5oedck2l/

https://postimg.org/image/i124vh11b/5a5a9db9/



Pod światłem z telefonu zdecywanie lepiej widać ten brud. Nie czyszczę ich żadnym płynem ani niczym bo nie mam pojęcia czy można. Możliwe, że to jest przyczyną tej nieostrości jednak odpaliłem sobie dwie gry, które działały bardzo dobrze, ostrość była dobra (choć mogłaby być lepsza), napisy były bezproblemowo odczytywane.

Nie mam pojęcia czemu w grach jest dobrze, a czemu na youtubie i innych aplikacjach z filmami 360 obraz jest jakby zamazany, niewyraźny i często widać piksele.



Mam wadę wzroku ale noszę okulary, które mam zawsze na nosie w trakcie korzystania, przy grach ani razu nie robiły one problemu.

Ekran telefonu jest idealny, 554ppi QHD więc to nie wina ekranu.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Upewnij się, że patrzysz się dokładnie przez środek soczewek. Chyba parę stron temu była mowa o czyszczeniu. Z tego co pamiętam to benzyną ekstrakcyjną (coś takiego :stuck_out_tongue:) i materiałem, który nie pozostawia po sobie włókna.

Dodatkowo: skonfigurowałeś telefon QR kodem dostosowanym pod swoje IPD?

No właśnie, to jest ta kwestia jaka mnie zastanawiała od początku tematu Fresnel vs Standard.



Nie polecam Fresneli osobom bez doświadczenia w VR, osobom które nie chcą spędzić dlużej czasu z konfiguracją itd. Takie osoby prawdopodobnie nawet nie docenią szerokiego FOV przy jednoczesnym zredukowanym SDE. Będzie je natomiast wkurzać trudność konfiguracji oraz temat czyszczenia. Fresnele łatwo łapią kurz, który rzeczywiście znacząco obniża jakość obrazu i daję sobie uciąć kończynę, że jest to główny powód problemu z ostrością. Sam to testowalem wielokrotnie. Ponadto, ekran telefonu musi być czysty, równo przylegać do gogli. Optyka musi być wyregulowana według instrukcji w pudełku. No i kod QR czasem trzeba zrobić własny. Dlatego istnieje wersja standard, która względem 1.0 oprócz regulacji ma nieco większy obszar roboczy soczewek. Użytkowanie jest prostsze, konfiguracja, czyszczenie, a i sam efekt jest bardziej uśredniony, mniej odważny. Jednak ja osobiście preferuję Fresnele :slight_smile: Bardzo dobrze sprawdzają się moim SGS5.



Tendencja jest taka, że osoby, które mają dużo doświadczenia w temacie mówią o Fresnelach, że to najlepsza optyka na rynku, z kolei osoby bez doświadczenia nie są zadowoleni bo nie czują atutów tej optyki, czują natomiast wady. Takze podkręślę raz jeszcze - jeśli nie miałeś wcześniej gogli VR lub nie zależy Ci bardzo mocno na szerokim FOV - bierz standardy :slight_smile:



Wracając natomiast to kwestii czyszczenia - benzyna ekstrakcyjna jest najlepszym środkiem. Niestety nie możemy jej dołączać do zestawu, ze względów bezpieczeństwa. Rozszerzymy jednak zestaw o inne, podstawowe atrybuty do czyszczenia.

Ja jednak chyba zaryzykuje i wezme dreamzy z fresnelami wlasnie na probe… Najwyzej zwroce



Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

W takich wypadkach proponujemy wymianę na standardy. To jest często rozwiązanie problemu :slight_smile:

Qhd z 5.3" chyba bedzie ok?



Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem bardzo okej :slight_smile:

“Upewnij się, że patrzysz się dokładnie przez środek soczewek. Chyba parę stron temu była mowa o czyszczeniu. Z tego co pamiętam to benzyną ekstrakcyjną (coś takiego :stuck_out_tongue:) i materiałem, który nie pozostawia po sobie włókna.

Dodatkowo: skonfigurowałeś telefon QR kodem dostosowanym pod swoje IPD?”



Ustawiłem własny kod QR dla gogli , ustawiłem czerwone punkty na środek jak i resztę tak by wszystko dopasować do siebie i czasem jak mówię ostrość łapie, a raz nie, zobaczę co wyjdzie po czyszczeniu. Osobiście to jestem zadowolony z nich, ale wiecie ten zawód na twarzy, że to wszystko uwalone przyszło ;(. Jest to mój pierwszy raz z VR ale zamierzam sobie zostawić fresnele choćby dlatego że idzie się do nich dostosować, lecz do tego trzeba czasu.



[size=85][color=green]Dodano po 2 minutach 13 sekundach:[/size]

Dziękuje za odpowiedzi, zostanę przy fresnelach :wink:. Wyczyszczę soczewki i myślę że będzie miodzio.

Teraz tylko znaleźć benzynę ekstrakcyjną

Witam



Jaki telefon polecacie do gogli 2.0 frensel ?

Wczoraj odebrałem, dziś sprzedam Dreamz 2.0 Fresnel, oferta w dziale kupie/sprzedam

Sprzęt ok, konfiguracja prosta tylko strasznie kręci się w głowie jak przy okularach 3D. Mój robak chyba nie lubi abstrakcji :slight_smile:

Jedna z ostatnich recenzji :slight_smile: Jak widać fresnele mają swoich mocnych zwolenników, nie znaczy to jednak, że te soczewki przypasują każdemu. Taka to optyka :slight_smile:

[spoil][/spoil]

[color=green]//Dodałem blok cytatu w formie tekstu, a obrazek schowałem w spoiler

//Remlas

W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie. Jak u was wyglądają filmy video 360 przy powyżej 520ppi? Dotyczy to wersji z fresnelem.

Są one ostre, wszystkie mniejsze elementy są dobrze widoczne czy zamazane jakbyś miał wadę wzroku nie nosząc okularów (tak to wygląda u mnie)?

Bo tak jak wspominałem, trochę dziwne że gry mi działają bez zarzutu, ostro i prawidłowo a przy każdym dowolnym filmie mam efekt jaki opisuje powyżej.

Ale ogólnie szybko idzie się dostosować :slight_smile: