VR SHINECON

Dyskusja na temat wszystkich Gogli VR opartych o Google Cardboard.
(Google Cardboard, DreamzVR, Weebo 3D, DaVinci VR, VR Box, Shinecon itd.)
Awatar użytkownika
klansman
Użytkownik
8
Punkty: Locked
    Linux Chrome

Re: VR SHINECON

Post autor: klansman » ndz 03 kwie 2016, 19:06

Ad. 1 Tez mialem ten padzik i oprócz głośności nic się nim nie dało robić. Czyli to nie tylko ja miałem ten problem.
Ad. 2 To samo miałem, u mnie obraz uciekał w lewo. Nie poradziłem sobie z tym niestety.

Awatar użytkownika
Jasonek
Użytkownik
5
Gogle Mobile VR: VR Shinecon
Telefon do VR: Xperia Z3
    Windows 10 Firefox

Post autor: Jasonek » śr 06 kwie 2016, 14:47

Kilka rzeczy się zmieniło u mnie na plus od momentu ostatniego mojego posta. Na przykład to ,że wyciąłem z boku gogli dziurę aby telefon poprzez USB połączył się z kompem (Już wczoraj grałem w outlasta , superhot i tak dalej wiec się ciesze bo jak wiecie miałem wejście USB zasłonięte). Co do poszczególnych punktów:

1.Dzieki MoWerr, te gry co wymieniłeś są spoko i w końcu ten padzik za 5zł do czegoś się przydał :D Ja polecam jeszcze Hall Of Terror. Czyli Apki są ale i tak tyle co kot napłakał.

2. Na to przesuwanie ekranu mówi się "efekt driftingu" czy jakoś tak. Z tego co wiem każde w sumie gogle tańsze mają z tym problem i ciężko to naprawić.

3. Co do playera , dowiedziałem się ,że nawet najlepszy odtwarzacz do filmow VR pogarsza grafikę bo tak i już :D Szkoda...

Wiec podsumowując, to ,że połączyłem się z trinusem w końcu i to ,że znalazłem jakieś apki do gamepada oraz to ,że jednak większość gogli ma problem driftingu dają mi powody aby swoich nie zmieniać i zaoszczędzić pieniądze po prostu.

Zastanawiam się tylko nad ostatnim aspektem. Chodzi o pole widzenia. Shinecony , Vr Boxy itd są znane z opinii ,że mają słabe pole widzenia , ja niestety miałem tylko te gogle więc porównać nie mogę . Ale podobno np. Weebo 3D lub DraamZ posiadają 2 razy lepsze pole i nie wiem czy to aż takie warte aby się przesiadać i nie wiem czy to wgl serio jakaś różnica czy tylko chwyt marketingowy. Ciekawe czy tracę wiele z tym niby słabym polem widzenia.....

Pozdrawiam :F

Awatar użytkownika
MoWerr
Użytkownik
13
Gogle Mobile VR: Vrizzmo Volt
Telefon do VR: Xiaomi RedMi Note 2
    Windows 10 Chrome

Post autor: MoWerr » śr 06 kwie 2016, 16:04

Powiem Ci, że według mnie FOV ma ogromny wpływ na poziom impresji. Przede wszystkim chodzi o to, że w Shineconach masz efekt telewizora (widzisz cały telefon). Aktualnie posiadam Vrizzmo Volt i jedyne co ogranicza obraz to średnica soczewki (jak przekręcisz oczy w lewo lub w prawo to zauważysz czarne obramowania soczewek). Co prawda ciągle czuję niedosyt, ponieważ miałem styczność z Oculusem DK 2 i wiem jaki wtedy miałem "efekt WOW", ale i tak dużo lepiej gra mi się na Vrizzmo niż na Shineconach.

Drifting nie zależy od gogli tylko od telefonu. W końcu to sam telefon odpowiada za headtracking. Wyjątkiem są np. Cmoar, gdzie gogle mają zintegrowany system headtrackingu ;)

Awatar użytkownika
Jasonek
Użytkownik
5
Gogle Mobile VR: VR Shinecon
Telefon do VR: Xperia Z3
    Windows 10 Firefox

Post autor: Jasonek » pn 18 kwie 2016, 12:38

klansman, naprawiłem ten problem driftingu w bardzo prymitywny sposób....Problemem były słuchawki :D nie wiem czy tylko tak jest w Xperiach ale jak miałem słuchawki podłączone do tele + VR to miałem ten drift a bez to już normalnie chodziło. Cieszę się ,że z kolejną wadą VR się uporałem no ale trochę lipa ,że słabo słyszę dźwięki z filmików itd bo tel jest zamknięty w pudle :)
Pozdrawiam :H

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
Gogle Mobile VR: Dreamz 3.0, Gear VR3, itd...
Telefon do VR: Samsung Galaxy S8
    Linux Chrome

Post autor: Remlas » pn 18 kwie 2016, 20:14

Jasonek - rozwiązanie proste : słuchawki Bluetooth ;)
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

ODPOWIEDZ