Fiit VR

Ja czekałem 8 dni. Teraz czekam już 12 i jeszcze przesyłki nie ma także raz krócej a raz dłużej się czeka.

Ok, pierwsze wrażenie jest super - gogle fajnie wykonane, nie są ciężkie i obraz fajnie wygląda nawet na s4…



jednak bardzo wkurza mnie ten brak przyc pojemnościowego.

czy ma ktoś jakiś patent, jak to sobie “dodać” ?



ewent. jaki kontroler polecacie?

czy mogę sparować tel z dowolnym padem wifi?

@dia8el



Kupiłeś bez kontrolera? xD No stary, takie gogle trzeba zawsze z pilotem Bluetooth w zestawie brać, inaczej nic tym nie obsłużysz ( ͡~ ͜ʖ ͡°)



Możesz kupić np. taki kontroler: <LINK_TEXT text=“http://allegro.pl/pilot-pad-joystick-bl … 94498.html”>http://allegro.pl/pilot-pad-joystick-bluetooth-google-cardboard-i5771394498.html</LINK_TEXT>



Ew. tańszy zamiennik: <LINK_TEXT text=“http://allegro.pl/pilot-bluetooth-bt-ko … 42324.html”>http://allegro.pl/pilot-bluetooth-bt-kontroler-joystick-vr-pad-i5995642324.html</LINK_TEXT>



Ten drugi można ładować ładowarką microUSB. Do pierwszego potrzebujesz baterii. Jeżeli joystick jest Ci potrzebny tylko do używania jako przycisku (a uwierz mi, że raczej tak będzie), to polecałbym jednak ten drugi.

dzięki za odp



PARĘ SŁÓW O TYCH GOGLACH





Tak - zgadzam się - kupować trzeba z jakimś padem.

Największą (totalną wręcz) głupotą było NIE dodanie przycisku pojemnościowego do tego setu.

szkoda.

Co do pada - ja celowo nie brałem konreolera, bo mam jakieś ustrojstwa na kablu w domu, a grać chciałem i tak głównie przez trunusa w gry pc…



Dzis jednak na pierwszy ogień poszły aplikacje z google play, no i tam bez przycisku pojemnościowego lub pada to sraczka…

ale poradziłem sobie doraźnie - podłączyłem myszkę od pc do telefonu i działała mi jako ten włącznik :smiley:

Na PC też sprawdziłem parę tytułów, ale o tym potem…





Pierwsze wrażenia po 2-3 godz zabawy:

jak dla mnie ta piakna na twarz jest z dupy, bo mimo iż świetnie wygląda, to jednak znalezienie komfortowej pozycji na dłużej niż poł godziny, było dla mnie niemożliwe… Jest to wyczuwalnie ciężkie ustrojstwo na nosie i odciśnie Ci swoje piętno…



Sama optyka - cóż, nie jest źle, choć ja nie mam żadnego porównania - to moje pierwsze gogle więc mogę być mało obiektywny.

Wrażenia dot fov są takie, że ekran jest duży, ale np na moim samsungu galaxy s4 pixele są widoczne, jeśli się na nich skupię…



Trochę mnie też irytuje takie przestaienie się z ogranego już przez lata 16:9 na 4:3 w tych goglach…

OWszem, ekran zdaje się być duży… ale ja widzę go jako zajebisty kwadrat…



Regulacja soczewek w dopuszczalnych zakresach jest ok, rzeczywiście pomaga to ustawić gogle dla mnie i np dla kogoś młodszego…



Nie mogę niestety na razie rozkminić jak założyć tę wkładkę aby obraz widoczny był tylko przez te okręgłe dziury…

jak zdjąć te zabezpieczenia telefonu (na szerokość)







Jeśli chodzi o gry, to jeśli jesteś taki kozak, że nie ma na Ciebie stracha, a jednocześnie jesteś cierpliwy i ciekaawy nowych (starych?) doznań,

to zapraszam do zagrania w jako pierwszy “horror” na goglach w grę “chair in a room”

<LINK_TEXT text=“https://play.google.com/store/apps/deta … Room&hl=pl”>https://play.google.com/store/apps/details?id=com.RyanBousfield.AChairInARoom&hl=pl</LINK_TEXT>



Naprawdę - ja już widziałem najgorsze gry i horrory… już dawno…

Ale dwa wyzwania, które są dostępne w ww apk zniszczyły mnie :slight_smile:

Darłem gębę w nocy i obódziłem pół domu

hahahah



Serio - zagraj, wybirzz najpierw etap DEMO a potem ten z windą. w tym drugim trzeba być cierpliwym - końcówka wynagrodzi upór w rozwiązaniu spray do końca.

20 pkt w skali do 10 za tę aplikację :slight_smile:

jak to mówią teraz: “mózg roz****ny” po tej grze :slight_smile:





Więcej jak znajdę czas napisać…

Widoczność pikseli to normalna sprawa w VR :wink: Najważniejsze, żeby było je widać, tylko jeżeli się na nich skupisz. W innym przypadku wszystko jest ok.



Żeby ściągnąć te szyny na telefon, musisz je wysunąć na maxa do boku, każdą śmiało podważyć i po prostu ściągnąć. Zakładasz spowrotem analogicznie, dopóki nie poczujesz kliku :slight_smile: No i dobrą stroną, ale to żaden problem, bo jak będziesz wkładał złą, to nawet Ci nie wejdzie w te mocowania.

dzięki - to było bardzo proste :wink:

po kolejnych paru godzinach użytkowania powiem, że nie jest źle. Idzie się jakoś przyzwyczaić do tego, że coś się ma na twarzy…



Trochę mnie tylko drażni obraz w kwadracie…

Czy wy grając w trinusie ustawiacie sobie obraz na “bardziej panoramiczny”?

jeszcze tego nie robiłem, ale to pewnie nie będzie dobry pomysł, bo “oddalę” przez to obraz… co spowoduje mniejszą wyrazistość?



JAk to jest u Was? też gracie “w kwadracie” aby maksymalnie wykorzystać wielkość obrazu?

Jak to w kwadracie, skoro soczewki są okrągłe? Ja bym wolał grać w kwadracie by nic nie było ucięte, nawet kosztem zburzenia immersji. A w trinusie gry są w 4:3, co strasznie mnie wkurza i co zniechęciło mnie całkowicie do grania w ten sposób. Da się coś z tym zrobić? Swoją drogą to dziwne, że w apkach cardboardowych obraz był panoramiczny, a w grach przez trinusa nie…

przeciez w trinusie mozesz sobie ustawic 16:9 zamiast 4:3…

Chyba mi to nie działało. I tak obraz był ucięty.

Planuję kupno FiiT VR, ale mam pytanie do kogoś kto je posiada. Czy sprzęt posiada działającą regulację soczewek i korzystanie z niego z wadą wzroku (krótkowzroczność -3) ma sens? Z góry dzięki za odpowiedź.

FiiTy mają regulację soczewek przód/tył. Są zamocowane na takich wkręcanych gwintach. Każdą soczewkę regulujesz osobno. Nie wiem, czy wystarczy na wadę -3, bo nie znam się na tym :stuck_out_tongue:

Dzięki za odpowiedź. To, że regulację sprzęt posiada - wiedziałem. Chciałem się dowiedzieć jakie odczucia ma ktoś z podobnym problemem jak ja. Czy ta regulacja faktycznie coś daje. Nadal liczę na kolejne wypowiedzi :slight_smile:

Wie ktoś co dokładnie zmienili w nowej wersji N2?

Jest jakis uzytkownik FiiT VR, ktory posiada telefon z wyswietlaczem 5-5,5’’ ? Ciekawi mnie czy bardzo jest widoczne czarne pole wokol obrazu :x

Ventura - ja niby nie mam wady wzroku (na jednym oku) a i tak miałem problem z ustawieniem ostrości - brakowało mi gwintu na regulacji, tzn potrzebowałem jeszcze wykręcać a soczewki wypadały … w końcu przykleiłem gumowe podkładki od strony telefonu (grube na jakieś 3-4 mm) i od razu zauważyłem różnicę - obraz dużo lepszy ale chyba jeszcze trochę potrzebuję odsunąć telefon od soczewek - moim zdaniem obudowa jest trochę za płytka/krótka - czy miał ktoś podobny problem, czy jednak moje gały do wymiany :smiley:

Hejka. Jestem tu nowy ale posiadam właśnie te google. Próbowałem ich z dwoma telefonami. Xiaomi Redmi Note 5,5" i Galaxy S5 5". Przy 5" jak dla mnie ekran jest trochę za mały i widać np. fizyczny przycisk w telefonie. 5,5" byłoby dobre ale mój Redmi ma ino matryce HD, więc obraz jest fatalny. teraz czekam na telefon 6" z rozdzielczością 2K. Powinien być za tydzień to zdam relację.


Ja mam wadę wzroku jakieś -2,5 na każdym oku. Nic nie regulowałem, soczewki wkręcone najbardziej głęboko w google. Dobrze mi się paczy i w soczewkach kontaktowych, w okularach korekcyjnych i w ogóle bez soczewek i okularów. Dziwi mnie to co tutaj wyczytałem że kolega nie może ostrości złapać. Może macie astygmatyzm czy coś innego?

Witam. Mam Fiity jako moje pierwsze google VR. Używam z telefonem LG g4 5,5cala ekranem 1440 x 2560

Efektu Wow nie ma. Soczewki wykręcone na 4-5 obrotów , Leża nawet ok. Troche uwierają nos. Może wersja 2s byłaby lepsza. Ona ma usztywnienie tej gąbki wokół twarzy. Soczewki niby są ostre ale nie są za dobrej jakości. Potężne abberacje chromatyczne (kolorowe cienie na krawędziach obiektow).

Delikatnie przesuwajać oczy widać ,że jakoś chyba powierzchnia tych soczewek nie jest równa. W jedny meijscu ostro w innym nie itp. Jednak szkoda ,ze soczeki nie są szklane. Plastik to jednak nie to.

Testowałem filmy 3d w rozdzielczości 1440p. Efekt 3d słabszy niż na telewizoe 3d.

Ogolnie rozdzielczość 2560x1440 daje 1280x1440px na oko i może pixele nie są ąż tak widoczne ale są widoczne takie kropeczki czarne miedzy pixelami. Może Oled byłby lepszy niż IPS. Jednak trzeba poczekać na telefony 4k. będzie wtedy full HD (na oko).

Filmy 360 stopni też tak nie są niczym specjalnym. Sciągałem filmy 4k 360 z youtuba za pomoca winx youtube downloader i odpalalem z telefonu za pomoca vr playera dajac sphere jako pole widzenia

Wzrok męczy sie szybko

Gry VR na androidzie mają bardzo prymitywną grafikę rodem z Pegasusa więc też efektu WOW nie powodują.

Podlaczylem trinusa , ale w żadną grę jeszcze na pc nie grałem bo nie mam lepsze karty. Obraz z trinusa jest calkiem dobrej jakości i nie ma lagów za bardzo.

Jeszcze wkurza pole widzenia FOV. Nie jest za duże. Może przez to nie ma efektu immersji .

Myśle ,że potrzeba większy ekran do immersji. Myśle coś pod 7 cali. Ale to raczej już na innnych googlach. Ciut większy telefon chyba nic by nie dał już. bo soczewki sątakie.

Ogolnie myślelem że ten VR to coś super a jednak nie. Trzeba poczekac na telefony 4k lub kupic Oculusa, HTC, Lub pimax 4k. lub SONY Vr. i mocnego PC-ta z gtx 1080.

Jednak android się średnio nadaje do VR, Ze wzgledu na możliwości GPU. pole widzenia małe. Odświerzanie max 60hz. Grafika na pegazusie byla lepsza niz w tych grach vr na androidzie :slight_smile:

@radeko gadasz trochę jak byś oczekiwał od chińskich tanich gogli cudów …ale szanuje to co napisałeś bo każdy ma prawo do własnego zdania



Do rzeczy…FiiT-y są naprawdę spoko gdy włożymy do nich duży “ekranowo” telefon i choć mają w zestawie lornetkę dla mniejszych wyświetlaczy to jednak nie to czego oczekiwałem (testowałem na huawei p8)…jak dla mnie 5,5’’ w FHD to minimum i mamy b.dobre FOV…ogniskowość soczewek i ich jakość jak za tą cenę jest naprawdę przyzwoita …rozmycie jest minimalne na brzegach soczewek(1mm) co w tym przedziale cenowym stawia fiity na wysokim poziomie…jedyne minusy jakie znalazłem to brak przycisku pojemnościowego i ciężar samych gogli…ALE! jeśli ktoś ma pada i szyję Pudziana to może śmiało kupować…polecam fiity z czystym sumieniem jako gogle na 1 kontakt z vr jeśli ktoś chce zobaczyć jak to w ogóle działa, nie chce przepłacać i ma odpowiedni telefon.

Ja kupiłem swoje na grombit.pl nie trzeba czekać na aliexpress

ponawiam pytanie Shataw’a:

Wie ktoś co dokładnie zmienili w nowej wersji N2?