Profile użytkowników VR w salonie

Witam. Planuję otworzyć salon VR, większa jego część stanowilaby cześć z grami, ale jedna rzecz mnie zastanawia. Czy jest obecnie jakieś rozwiązanie pozwalające każdemu z moich potencjalnych klientów jakoś sensownie zapisywać swoje postępy w grach? Chciałbym tworzyć jakies profile w stylu jak na konsoli PlayStation. Jednakże ps vr raczej nie jest przeznaczone do biznesu i poza tym ciężko byłoby to w ten sposób zastosować żebym sam musiał kontrolować każdego gracza. Czy valve coś takiego przewidziało? Niestety nie posiadam żadnego zestawu vr a moje plany są dosyć odległe, stąd moje pytanie. Pozdrawiam

Nie spotkałam się z niczym takim, aby mocno rozdzielało zapisy jednego użytkownika od drugiego. Chyba obecnie nie ma na to lepszego rozwiązania. Z drugiej zaś strony wydaje mi się, że ludzi kiedy przychodzą do salonów vr to grają raczej w gry ala arcade, niż w fabularne z postępem jak Skyrim :wink:

@qba1500 jak to u Was wygląda w InGame?

Właśnie tak jak piszesz Remlas. Mało kto gra w gry z postępem. Powracający klienci zwykle chcą wypróbować nowe gry.

Zawsze możesz skopiować save klienta, ale może on zalogować się na swoje konto, gdzie dane przechowywane są w chmurze steam?

Tylko wtedy:

  1. musiałby posiadać tą grę
  2. ta gra musi wspomagać Steam cloud
  3. jak klient nie posiada danej gry, to zrobione steam family sharing rozwiąże problem dla b.duzej ilości gier (zdarzają się wyjątki które nie pozwalają na sharing) oraz musimy spełnić pkt 2.



    Kopiowanie to dość manualna robots i pewna dopiero po przetestowaniu. Nie kojarzę dostępnych do kupienia gotowych rozwiązań na profile użytkowników.