Przeglądarki internetowe - ogólna dyskusja

Zakładam nowy topic, by nie robiło bałaganu w poprzednim, gdzie poruszył ten temat pewien użytkownik.



W moim domu ms EDGE przyjął się bardzo dobrze. Ja zacząłem sobie dawać radę bez rozszerzeń, jak są potrzebne to mam w zapasie FF. Na tej przeglądarce faktycznie najszybciej wczytują mi się strony - jest to przeskok jak z pierwszymi wersjami Google Chrome - strony wczytują się bardzo szybko. Nie mam też tego problemu co przy Chromie, że robi miliard procesów i w zasadzie nie wiadomo, ile jej bierze (a przy 4gb trzeba ją szanować).

Ogólnie to już nie jest tak jak z IE. Takie moje zdanie, trochę brakuje, ale działa bdb.



Zapraszam do kulturalnej dyskusji :wink:

Jak zawsze M$ Edge poradził sobie dobrze, z pobraniem innej przeglądarki :stuck_out_tongue: A tak na poważnie, lepszy niż ie, teraz jest już do użytku na poziomie codziennym, jednak przyzwyczajenia nie pozwolą opuścić mi Torch Browsera

Ja używam Vivaldiego. Ma wszystko czego potrzebuję i znacznie więcej. Dobre wsparcie, częste aktualizacje i sporo opcji. Działa szybko, wygodnie, działają rozszerzenia z chroma, czego chcieć więcej? W prawdzie to wciąż beta i sporo jeszcze brakuje + czasem lubi nieoczekiwanie wyjść do pulpitu, ale wad jest mniej niż zalet.



Torch Browser? Nie słyszałem nigdy.

Nie znałem wcześniej ani Torch’a ani Vivaldiego, ale czytając posty tutaj skusiłem się na tę drugą opcję. Zobaczymy czy jest tak dobra jak piszą :smiley: Jeżeli tak, to przesiądę się z chroma bardzo szybko :smiley:

Kiedyś zacząłem śledzić projekt Otter Browser, miał to być “duchowy następca” starej opery, którą uwielbiałem (po przejściu na chromium, straciła sens, zrobił się ubogi chrome). Aż przypomnieliście mi, co by sprawdzić jak daleko zaszli w pracy nad nią.

Probowalem roznych przegladarek. Zawsze wracam do chrome lub dolphin. Chcialbym uzywac czegos innego ale zawsze wychodza jakies niedociagniecia w innych przegladarkach.

U mnie bez zmian, MS EDGE, jak czasem potrzeba to Firefox, chociaż teraz w sumie coraz częściej ta druga. Pora dokupić RAM i w końcu używać chrome na zmianę z Firefoxem…

Ja przede wszystkim Firefox, przyzwyczaiłem się do tej przeglądarki. Jedynie na urządzeniach mobilnych używam chrome. Ale żeby było ciekawiej to na komputerze mam w sumie chyba 7 przeglądarek “tak na wszelki wypadek”

O kurde, to ja robiąc strony internetowe mam 3 i na telefonie chromium. Kiedyś też tak z 5 przeglądarek miałem, ale po którymś reinstallu systemu stwierdziłem, że po cholere :stuck_out_tongue: te najpopularniejsze wystarczą.