PIMAX 4k - Gogle VR z ekranem 4k

Pozostałe, mniej popularne, pełne hełmy VR.
Awatar użytkownika
Mario Sky
Użytkownik
7
Punkty: Locked
Gogle VR: HTC Vive, Rift CV1, Pimax 4K
Gogle Mobile VR: GearVR SM-R322
Telefon do VR: Samsung S6
    Linux Chrome
Re: PIMAX 4k google z ekranem 4k

Post autor: Mario Sky » pt 05 maja 2017, 22:46

Na Vive, Oculusie jest tak samo z ostrością na brzegach. Pimax ma i tak najlepszą jakość obrazu, bo przynajmniej na bokach nie ma rozbłysków od fresnela. Najprawdopodobniej następnej generacji urządzenia będą miały czuniki do śledzenia gałek ocznych i ostrość będzie "ogniskowana" tam gdzie patrzymy. Do vive będzie można to dokupić za 200$.
Sex Drugs Rock & Roll :)

Awatar użytkownika
adamgl
Użytkownik
1
Gogle VR: Pimax4K
    Windows 10 Chrome

Post autor: adamgl » śr 31 sty 2018, 09:00

Hej, kupiłem Pimaxa 4K ale bez kontrolerów jest bezużyteczny .... oczywiście działa jak należy, żadnych badpixeli itp ...
Pograłem trochę w project cars i jakieś demka ... za to virtual desktop :) MEGA :)
Jak ktoś sobie życzy mogę odsprzedać za 1K zł :)
adam@237237.com.pl
Pozdro

Awatar użytkownika
tomek82aaa
Użytkownik
5
Gogle Mobile VR: pimax 4k
Telefon do VR: Samsung Galaxy S6
    Windows 10 Chrome

Post autor: tomek82aaa » pn 05 lut 2018, 20:13

Mozesz podlaczyc ps move kamerka plus kontroler to jakies 80zl.Moze nie dziala to idealnie ale da sie jakos sterowac np bez problemu obsluguje tym the lab albo gogle earth vr tylko wymaga to najpierw odpowiedniej konfiguracji.Akurat project cars jak dla mnie to nie dalem rady grac bo po 15 min mnie mdlilo ale przed sprzedaża mozesz sprawdzic sobie jeszcze to co zrobilo na mnie wieksze wrazenie i da sie grac bez wiekszych problemow nawet bez kontrolerów.Showtime,No limits2 rollercoaster demo,Face yours fears,lucky tale,Alien isolation ze specjalnym modem vr, Subnautica,pinball fx vr,War robots vr:the skirmish i napewno znajdzie sie jeszcze wiele innych gier.

Awatar użytkownika
torm
Użytkownik
9
    Macintosh Chrome

Post autor: torm » pn 19 lut 2018, 09:20

A próbował ktoś z was łączyć Pimax 4K z kontrolerami VIve'a?
Widziałem kiedyś jakiś film na youtube i podobno to działa...

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
Gogle Mobile VR: Dreamz 3.0, Gear VR3, itd...
Telefon do VR: Samsung Galaxy S8
    Linux Chrome

Post autor: Remlas » pn 19 lut 2018, 09:25

Powinno ruszyć. Tylko trzeba by zweryfikować, jak kontrolery łącza się z komputerem. No i trzeba pamiętać, że Headset Pimaxa nie ma śledzenia pozycyjnego. Dopiero Pimax 5k/8k będzie zgodny z SteamVR Lighthouse
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
tomek82aaa
Użytkownik
5
    Windows 10 Chrome

Post autor: tomek82aaa » pn 19 lut 2018, 10:58

Raczej nie bedzie dzialac z kontrolerami vive.Jak by tak bylo to by pisali o tym duzo na oficjalnym forum Pimaxa a pisza tylko o ps move lub nolo vr.Co do sledzenia pozycyjnego to jest juz to rozwiazane w Pimaxie i z tego co widac na filmach na youtube dziala https://www.youtube.com/watch?v=pXpIotJg1ZA

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
Gogle Mobile VR: Dreamz 3.0, Gear VR3, itd...
Telefon do VR: Samsung Galaxy S8
    Linux Chrome

Post autor: Remlas » pn 19 lut 2018, 11:03

To jest ciągle rozwiązane przez ps move ;)

Wydaje mi się, że to by ruszyło ze względu na możliwości steam vr, ale niestety oddałem już swojego Pimaxa. Zapewne by używać kontrolerów od Vive trzeba mieć połączony headset (jeżeli jest na takiej samej zasadzie jak w Oculusie, że kontroler łączy się z goglami) , więc i tak musisz go posiadać. Dlatego pewnie o tym nie piszą dużo...
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
torm
Użytkownik
9
    Macintosh Chrome

Post autor: torm » pn 19 lut 2018, 15:31

Remlas: zgadza się, pomyliłem z 8K: https://www.youtube.com/watch?v=Ne0cmvl8GqM&t

Wygląda na to, że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na lepszą rozdzielczość w grach.

Szczerze mówiąc HTC Vive jest niesamowity sam w sobie, ale wyższa rozdzielczość by się definitywnie przydała. Jednak to ona sprawa (oraz screen door effect), że zostaje wrażenie sztuczności obrazu w grach.

Awatar użytkownika
Turelvr
Użytkownik
9
Telefon do VR: Samsung Galaxy S4
    Windows 10 Firefox

Post autor: Turelvr » wt 17 kwie 2018, 21:42

Cześć!

Bardzo zainteresowały mnie te gogle, i byłbym wstępnie gotów je kupić. Powiedzcie mi jak wygląda ich używanie teraz? Czy patche softwarowe naprawiły częśc początkowych problemów? Jak się sprawują te gogle po latach? Czy można je kupic tylko na gearbest i stronie producenta?

Niby wysokośc odświezania to 90Hz, ale piszecie, że ejst znacznie mniej, to prawda? Ja do tej pory używałem vr tylko w smartfonie samsungu galaxy s4 i nie wiem jakie on miał odświezanie, ale na pewno niższe. Przy mniej wymagających grach było nawet ok.

Istnieje kilka wersji gogli 4k, która najlepiej wybrać? Mam gtx 1070, 16 Gb ram oraz procesor i5 4440+, czy to wystarczająca konfiguracja?

Awatar użytkownika
tomek82aaa
Użytkownik
5
    Windows 10 Chrome

Post autor: tomek82aaa » wt 17 kwie 2018, 23:13

Jutro wieczorem na spokojnie Ci odpisze bo troche pytan jest a juz lece spac.Rano wstaje wczesnie do pracy.

ODPOWIEDZ