[HTC Vive] sprzęt a wydajność gier

Odłączałem po kolei wszystko - kartę, ram i procka… nic z tego :slight_smile:



[size=85][color=green]Dodano po 1 godzinie 12 minutach 51 sekundach:[/size]

Oddaję płytę i biorę inną.

Co powiecie na to: <LINK_TEXT text=“http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-h81 … 56174.html”>http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-h81m-k-lga1150-w-magazynie-i7102056174.html</LINK_TEXT> ?

Tylko 2 sloty ram, więc późniejszą rozbudowa trochę trudniejsza

I tylko 2 porty USB 3.0 (czyli pewnie 1 host)

Ram mnie tak nie przeraża… to nie będzie duży problem.

Ale 2 porty USB 3.0 chyba do VIVE’a są akurat o ile dobrze pamiętam.

Jeżeli chcesz żeby zestaw hulał z tym procesorem bez aktualizacji BIOS, będziesz potrzebował płyty na chipsecie H97 lub wyżej.



G4600 ma wsparcie dla 4k, a żadna gra nie wykorzystuje go nawet w 50%. Jest to współczesny procesor ze wsparciem najnowszych technologii takich jak Hyper-Threading Tech, który wybrany przez Ciebie i5 już nie ma. Nie dość, że Pentium jest 200 zł tańszy od kupionego przez Ciebie i5 to pewnie w praktyce ma lepszą stabilność. Podobnie jak połowa wybranych przez Ciebie podzespołów jest używana i przestarzała. Jeżeli już szukać alternatywy dla poczciwego Pentiuma, to celowałbym w Ryzen i socket AM4 który dużo lepiej zapowiada się względem przyszłego wsparcia dla VR a i w świetle ostatnich wydarzeń wypada lepiej niż Intele średniej i wyżej półki.



Za 2600 zł można złożyć porządny zestaw z podzespołów nowych i na gwarancji. A jeżeli nie przeszkadzają Ci podzespoły używane to można by ten zestaw trochę wzmocnić albo zostawić parę stów na zakup gogli.



Z kupionych przez Ciebie podzespołów, to tylko obudowa i zasilacz się nadaje. Za grafikę przepłaciłeś, w grudniu można było taką nową kupić za 1100. Trzeba chwilę poczekać aż ceny znowu spadną, albo dołożyć dosłownie kilka złotych za używane GTX980Ti które bije tą 1060 na głowę.



Najlepiej zrobisz jak wszystko zwrócisz i zaufasz profesjonalistom. Te eksperymenty wyjdą Ci więcej niż prowizja za moją pomoc. Ponadto na zakupione u mnie zestawy oferuję wsparcie po sprzedażowe.



Apropo cen gogli, są one do negocjacji :wink:

Nieee, polecanie G4600, bo ma HT, a ta i5-tka nie. W tym Pentiumie są 2 fizyczne rdzenie, stąd HT (dodam tylko, że i5 ma 4 i HT nie jest potrzebny, skoro i tak ma tyle samo wątków). I jeszcze te zapewnienia, że jest stabilniejszy… 2/4 > 4/4? Tak w ogóle, HT nie jest najnowszą technologią, Pentium 4 już z tego korzystał. Za 2600 zestaw z nówek i to porządny? Dajcie namiar, to sam kupię.



[size=85][color=green]Dodano po 18 minutach 31 sekundach:[/size]

Jeszcze co do cen - długo nie spadają, i mogą nie spaść. Nie wiem, jak tam z tym BitCoinem ostatnio, ale skoro ceny GTX-a 1080Ti wahają się między 4600-6000 na Komputroniku, to chyba ma się w miarę dobrze.

Polecanie G4600 bo jest ponad połowę tańszy a przy tym jak ma być wykorzystywany będzie miał te same osiągi co wybrany i5.

Bo w VR na jedno wyjdzie? Wątpię, nawet jeśli, to wszędzie indziej przegra z kretesem.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele ludzi składając komputery do “normalnego” grania składają zestawy z tym Pentiumem (I chyba jeszcze jakimś modelem) i nie skarżą się na wydajność z obecnymi GPU.

Hmmm… może ja się tam nie znam, ale wszystkie podzespoły, które mam są rekomendowane bezpośrednio przez HTC Vive - poza tym komp już jest złożony - odpaliłem dzisiaj na nim VR test steama i wynik mam bardzo wysoko na zielonym :slight_smile:



Więc nie narzekam - teraz tylko google i bęzie hulać :slight_smile:

A czy ja mówię, że ten Pentium jest zły? Jest dobry, za swoją cenę wręcz bardzo dobry, ale ta i5-tka jest zwyczajnie lepsza.

Zresztą, torm już odpalił kompa (jednak płyta?), więc już i tak po ptokach.



PS. Czy ten drugi model to nie przypadkiem G4560? Bo swego czasu był tańszy (chyba o 80zł, jakoś tak) od G4600, obecnie ceny się wyrównały, albo i nawet jest droższy. Powód? BitCoin, tak jak w przypadku kart.

Dodam jeszcze, że wszystkie podzespoły są nówka sztuka na gwarancji, oprócz procka, który jest używany.

Ale składałem w swoim życiu kilka komputerów i zawsze procek przeżył wszystkie podzespoły.



Poza tym myślę, że 4 rdzenie to lepsza opcja niż 2 (o zbliżonym taktowaniu).

“Poza tym myślę, że 4 rdzenie to lepsza opcja niż 2 (o zbliżonym taktowaniu).” Dokładnie.

A, żeby nie być gołosłownym :slight_smile:



Ciekawe jak się sprawuje ten z gtx970 za 3.000 :wink:

No więc… sprzęt już działa wraz z googlami całkiem nieźle :slight_smile:

Jeszcze nie miałem tytułu, który by mi nie poszedł.



Doom VFR - jest ok.

Detached - jest ok :slight_smile:



Problem jedynie w tym, że nie wszystko mogę ustawić na maxa - bo zaczyna lekko przecinać no i zastanawia mnie, co by dołożyć do sprzętu, żebym mógł maksować ustawienia… czy GTX 1080 by wystarczył? Czy raczej mierzyć w GTX 1080 Ti ?



Aa… i jeszcze mam pytanie odnośnie gogli Pimax 4K, czy będą miały problem na tym sprzęcie? (w końcu to dużo większa rozdzielczość) jak to się ma do wydajności sprzętu?

Nie, Pimax 4k nie warto.



Dodatkowo one są chyba na Steam widoczne z mniejszą rozdzielczością niż 4k :stuck_out_tongue: ograniczenia ze względu na zastosowane hdmi. Spójrz do tematu na forum :wink:

A ktoś może próbował Fallout 4 na Vive’a?



Mi się niestety trochę zacina… tylko teraz nie wiem czy to wina tego, że mam wersję Beta, czy może zbyt słabego sprzętu.



Doom z tego co zauważyłem też momentami lubi przyciąć, ale jest to zacięcie na sekundę, później już rusza płynnie, więc nie wiem czy może nie wina dysku.

sprawdź wydajność poprzez SteamVR test, może zbyt wysokie ustawienia graficzne włączasz

Ludzie skarżą się na spadki klatek w ostatniej aktualizacji SteamVR, więc to może być prawdopodobnie to.

Jesteście pewni? Fallout 4 VR ma w wymaganiach na steam minimum GTX 1070 - tak samo jak Doom VFR.

Zastanawiam się czy nie zainwestować w GTX 1080

Elo elo wszystkim,
jak widzę, temat jest stary, ale mam pytanie odnośnie sprzętu, co myślicie o tym cacku?

https: //allegro. pl/oferta/komputer-actina-ryzen-5-2600-rx570-16gb-1tb-ssd240-7647168318?fromVariant=7758288286

  • AMD Ryzen 5 2600
  • 16GB szybkiej pamięci DDR4
  • MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB GDDR5
  • 2 DYSKI** 1TB HDD SATA3 + 240GB SSD SATA3
  • chłodzenie *AMD Wraith Stealth Cooler
  • Zasilacz BE QUIET! SYSTEM POWER B9 600W
    Cena: 3 248 zł

Co by tu zmienić? Jakieś sugestie? A może macie jakieś gotowe zestawy na morelach za przystępną cenę? Czy ta cena jest waszym zdaniem dobra?

Na jakie ustawienia w okularach pozwoli taki sprzet waszym zdaniem?

Pozdro