[HTC Vive] sprzęt a wydajność gier

Nie jestem przekonany do DDR3 1600Mhz no ale daj w przyszłości znać jak sobie ten zestaw radzi w VR

Akurat RAM to najmniejszy problem, zawsze można dokupić kość lub wzmocnić.

Ale spoko muszę jeszcze tylko odłożyć na headset :wink:

Admin wczoraj był, ale… Balował… Drugie urodziny forum :smiley:



Odnośnie tematu:



DDR3 da radę, gry vr to przecież też gry, a w grach szybkość pamięci bardzo nieznacznie wpływa na jej działanie.



O zasilaczach chętnie bym dalej podyskutował (moim zdaniem padł lepszy wybór), więc jak ktoś chętny na dyskusję to zachęcam do zrobienia tematu w hydeparku, albo w dziale do hardware do vr (nazwa tematu może “czy zasilacz ma wpływ na wydajność w VR”). Może być ciekawie :smiley:



Dodam odrazu, że do tej karty graficznej mogą Ci się przydać przejściówki :stuck_out_tongue: hdmi zostawiłbym bezpośrednio dla htc Vive, więc monitor musisz podłączyć pod dvi albo display port.



No to zobaczymy co ci wyjdzie z tego zestawu jak go odpalisz :smiley:

Spoko, z tego co wyczytałem podstawą jest aby wyciągnąć 90FPS, bo inaczej można paść na chorobę lokomocyjną… :slight_smile:



Zestaw raczej powinien sobie poradzić… jeszcze zastanawia mnie tylko dysk twardy - nie kupiłem żadnego bo mam kilka starych dysków, ale pytanie czy ma to jakiś wpływ na płynność działania? Czy tylko wczytywanie/zapis ?

Ma wpływ. Takie GTA V potrafiło przyciąć podczas wczytywania kolejnej części mapy. Może nie zobaczysz tego w FPSach, ale w ich stabilności. Najlepiej opcja SSD + (szybki) HDD

Hej,

przyszedł właśnie komp, a raczej kilka jego części i podłączam płytę główną do obudowy.



Problem taki, że w obudowie są 3 wiatraczki, a na płycie jest tylko jedno zasilanie wiatraka - nie licząc procesora.

Można to jakoś obejść? Jakaś przejściówka do zasilacza, albo coś?



–edit–



Ok już znalazłem - jakby kogoś interesowało to nazywa się to rozdzielacz 3pin

To tylko jeden z patentów :stuck_out_tongue: mogłeś jeszcze wziąć przejściówkę z molex na 3 pin, albo samemu polutować kabelki :stuck_out_tongue:

Taaa… dawno nic nie składałem i mam małe problemy :wink:

Niby wszystko złożyłem dobrze, a nawet nie chce odpalić (nie dzieje się kompletnie nic).



Tutaj mam dokumentację płyty głównej:

<LINK_TEXT text=“http://support.harlander.com/upload-art … -d3227.pdf”>http://support.harlander.com/upload-artikelsupport/computer/fujitsu-siemens/esprimo-e720/win7-x64/documentation/mainboard-d3220-d3221-d3222-d3227.pdf</LINK_TEXT>



Dziwne, ale na mojej nie ma ani : Multi Rail Power Supply, ani Lucid Power Con.



Power switch podłączyłem w/g dokumentacji (próbowałem też chyba wszystkich innych kombinacji, ale płyta zachowuje się jakby nie miała prądu).

Chyba głupotą było kupowanie Fujitsu :wink:

przede wszystko, to płyta BTX :stuck_out_tongue: też się bardzo zdziwiłem tym wyborem.



powiadasz ze nie rusza. Sprawdź więc, czy działa zasilacz. Zewrzyj PS_ON i GND. Jak się odpali to działa (dalej zależy jeszcze jak :stuck_out_tongue: ). OFC zasilacz cały wypięty.



Może coś z prockiem, albo pamięciami. odpalaj też bez ramów, bez gpu, nawet bez CPU (chyba, że szkoda Ci pasty)

Problem jest albo z zasilaczem albo płytą.

Gdyby była pamięć, proc, albo karta to chociaż by zaczął coś mielić.



Tutaj ewidentnie nie ma prądu - po prostu cisza.

Zasilacz raczej wykluczam - to nówka sztuka. Płyta używana, więc stawiam na nią, ale jutro ma jeszcze do mnie dzwonić sprzedawca, żeby ustalić co z nią nie tak i w razie w mi wymieni.

nie koniecznie musi być płyta/zasilacz :stuck_out_tongue:



moja poprzednia płyta asus m4a785td-m evo kiedy RAM coś źle stykał NIC nie reagowała do momentu wyjęcia obu kości / poprawienia. Tu tak też może być. Pamiętałeś o dystansach do płyty głównej i obudowy? :joy:

Odłączałem po kolei wszystko - kartę, ram i procka… nic z tego :slight_smile:



[size=85][color=green]Dodano po 1 godzinie 12 minutach 51 sekundach:[/size]

Oddaję płytę i biorę inną.

Co powiecie na to: <LINK_TEXT text=“http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-h81 … 56174.html”>http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-h81m-k-lga1150-w-magazynie-i7102056174.html</LINK_TEXT> ?

Tylko 2 sloty ram, więc późniejszą rozbudowa trochę trudniejsza

I tylko 2 porty USB 3.0 (czyli pewnie 1 host)

Ram mnie tak nie przeraża… to nie będzie duży problem.

Ale 2 porty USB 3.0 chyba do VIVE’a są akurat o ile dobrze pamiętam.

Jeżeli chcesz żeby zestaw hulał z tym procesorem bez aktualizacji BIOS, będziesz potrzebował płyty na chipsecie H97 lub wyżej.



G4600 ma wsparcie dla 4k, a żadna gra nie wykorzystuje go nawet w 50%. Jest to współczesny procesor ze wsparciem najnowszych technologii takich jak Hyper-Threading Tech, który wybrany przez Ciebie i5 już nie ma. Nie dość, że Pentium jest 200 zł tańszy od kupionego przez Ciebie i5 to pewnie w praktyce ma lepszą stabilność. Podobnie jak połowa wybranych przez Ciebie podzespołów jest używana i przestarzała. Jeżeli już szukać alternatywy dla poczciwego Pentiuma, to celowałbym w Ryzen i socket AM4 który dużo lepiej zapowiada się względem przyszłego wsparcia dla VR a i w świetle ostatnich wydarzeń wypada lepiej niż Intele średniej i wyżej półki.



Za 2600 zł można złożyć porządny zestaw z podzespołów nowych i na gwarancji. A jeżeli nie przeszkadzają Ci podzespoły używane to można by ten zestaw trochę wzmocnić albo zostawić parę stów na zakup gogli.



Z kupionych przez Ciebie podzespołów, to tylko obudowa i zasilacz się nadaje. Za grafikę przepłaciłeś, w grudniu można było taką nową kupić za 1100. Trzeba chwilę poczekać aż ceny znowu spadną, albo dołożyć dosłownie kilka złotych za używane GTX980Ti które bije tą 1060 na głowę.



Najlepiej zrobisz jak wszystko zwrócisz i zaufasz profesjonalistom. Te eksperymenty wyjdą Ci więcej niż prowizja za moją pomoc. Ponadto na zakupione u mnie zestawy oferuję wsparcie po sprzedażowe.



Apropo cen gogli, są one do negocjacji :wink:

Nieee, polecanie G4600, bo ma HT, a ta i5-tka nie. W tym Pentiumie są 2 fizyczne rdzenie, stąd HT (dodam tylko, że i5 ma 4 i HT nie jest potrzebny, skoro i tak ma tyle samo wątków). I jeszcze te zapewnienia, że jest stabilniejszy… 2/4 > 4/4? Tak w ogóle, HT nie jest najnowszą technologią, Pentium 4 już z tego korzystał. Za 2600 zestaw z nówek i to porządny? Dajcie namiar, to sam kupię.



[size=85][color=green]Dodano po 18 minutach 31 sekundach:[/size]

Jeszcze co do cen - długo nie spadają, i mogą nie spaść. Nie wiem, jak tam z tym BitCoinem ostatnio, ale skoro ceny GTX-a 1080Ti wahają się między 4600-6000 na Komputroniku, to chyba ma się w miarę dobrze.

Polecanie G4600 bo jest ponad połowę tańszy a przy tym jak ma być wykorzystywany będzie miał te same osiągi co wybrany i5.

Bo w VR na jedno wyjdzie? Wątpię, nawet jeśli, to wszędzie indziej przegra z kretesem.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele ludzi składając komputery do “normalnego” grania składają zestawy z tym Pentiumem (I chyba jeszcze jakimś modelem) i nie skarżą się na wydajność z obecnymi GPU.

Hmmm… może ja się tam nie znam, ale wszystkie podzespoły, które mam są rekomendowane bezpośrednio przez HTC Vive - poza tym komp już jest złożony - odpaliłem dzisiaj na nim VR test steama i wynik mam bardzo wysoko na zielonym :slight_smile:



Więc nie narzekam - teraz tylko google i bęzie hulać :slight_smile: