[Poradnik] Czy HTC Vive będzie działał na moim sprzęcie?

Witam, w tym poradniku pokażę jak sprawdzić czy nasz sprzęt jest gotowy pod HTC Vive.

  1. Pobieramy “SteamVR Performance Test” z tej strony http://store.steampowered.com/app/323910/
  2. Wyłączamy wszystkie aplikacje (przeglądarka, gry, programy itp.)
  3. Gdy narzędzie już nam się pobierze wchodzimy w biblioteka>narzędzia i uruchamiamy go
  4. Narzędzie przeprowadzi nas przez szereg animacji, W TYM CZASIE NAJLEPIEJ NIE KORZYSTAĆ Z KOMPUTERA, PONIEWAŻ MOŻE TO ZANIŻYĆ WYNIK KOŃCOWY
  5. Po pomyślnym przeprowadzeniu testów dostajemy taki oto wynik końcowy





    UWAGI:

    -Jeśli przeprowadzasz test na laptopie i zauważasz zaniżoną wydajność, to musisz przestawić domyślną kartę graficzną na dedykowaną

    -W zależności od sprzętu, test może pokazywać zintegrowaną kartę graficzną, mimo użycia dedykowanej



    To chyba wszystko, pytania możecie zadawać w komentarzach. Prosiłbym również o inne testy benchmarkujących, by łatwiej je porównywać

Prosiłbym jeszcze, aby podanie dokładny model karty graficznej, z zwłaszcza w przypadku laptopów.



U mnie MSI Radeon HD 7850 O.C Edition 1GB



Jestem zaskoczony, bo jakoś gram w gry VR :E no ale może być w tym prawda, chociaż wydaje mi się, że grafa działa jakby na malutkim stopniu swoich możliwości…[attachment=1]Przechwytywanie.PNG[/attachment]

EDIT: odciążyłem kompa, okazuje się, że grafika jednak pracuje na 100% mocy (bez kręcenia) i fpsy poniżej 60. Zakup grafiki is comming… [attachment=0]Przechwytywanie.PNG[/attachment]

Ale dziwi mnie ogromnie to co jest pokazane na wykresie: po wyłączeniu zbędnych rzeczy wynik jakby jeszcze słabszy…


Faktycznie, zapomniałem dodać. GTX 970m. Pełną specyfikacje można zobaczyć na moim profilu :slight_smile: @Remlas a dziwnie tobie to wyszło. W pewnym momencie masz nagły spadek wydajności. Powtarzałeś później te testy? Wyniki miałeś takie same?

Testy powtarzałem i z tego co wydaje mi się co do analizy wydajności w excelu mam wrażenie, że drastyczny spadek zachodzi kiedy karta graficzna “wchodzi do gry”. Patrząc na test to pierwsza część testuje właśnie CPU a druga GPU i CPU (czyli to co w grze używane)

Swoją drogą śmiesznie jest to wszytko przetłumaczone. “Niegotowe”, “Capable” i “Ready” xD





0 zgubionych klatek, ale i tak “kup se droższą kartę”

No bo hajs się nie zgadza xD

Bzdura, wynik nieadekwatny do tego co widziałem na ekranie.



Laptop Asus ROG G750 JW



@MisiaczekM

a co widziałeś na ekranie? Karta mobilna raczej nie będzie dobrym pomysłem do tak wymagającego sprzętu jak Vive.

Widziałem grę Batman: Arkham City na elranie LG G4, odpaloną na Full HD za pomocą Trinusa. Pograć nie mogłem bo jeszcze nie miałem gogli.