Gry na HTC VIVE (płatne)

Hej,



Założyłem ten temat, bo nie jest łatwo znaleźć na prawdę dobrą produkcję pod HTC.



Jak do tej pory najbardziej wciągnął mnie Doom VFR, a zakupiłem również Detached, który IMO jest bardzo słaby. Może poniżej trochę opiszę obie produkcje.



Doom VFR - dość ciekawie zrobiony, wysoki poziom imersji oraz ciekawe walki z demonami. Sterowanie bardzo przyjemne, (teleport + poruszanie się (nie do końca wolne, ale przeskok ok. 1m w prawo, lewo, przód lub tył). Mniej lub bardziej rozbudowane zagadki i questy typu (znajdź część do teleportu, zgaś pożar itd.). Gra się bardzo przyjemnie choć walki z demonami są dość trudne nawet na najniższym poziomie trudności - dużo przeciwników na raz, czasem ciężko się w tym wszystkim połapać, ale jest wyzwanie :slight_smile:

Imersja: 8

Grafika: 9

Grywalność: 8,5

Gatunek - FPS, Sci-fi





Detached - nie szczególnie przypadła mi do gustu. Pierwszą rzeczą był niestety duży problem z zawrotami głowy (0 gravity) po chwili jednak można przywyknąć i jak nie wykonuje się mega beczek w powietrzu - da się żyć :slight_smile: Bardziej jednak rozczarował mnie sam gameplay, ponieważ po prostu przemieszczamy się z miejsca na miejsce wykonując kolejne czynności (aktywuj te drzwi, strzel rakietą w tamto miejsce). Czasem dochodzi do tego licznik czasu, więc tutaj bardzo kiepsko jak dla mnie - nie lubię ograniczeń czasowych w grach (ale to odczucie bardzo subiektywne). Poza tym dość wysoki poziom imersji, można się na prawdę poczuć jak w kosmosie. Niestety wykonywanie kolejnych zadań sprawia, że odwraca to uwagę od dość interesującego świata.

Imersja: 7

Grafika: 7,5

Grywalność: 2

Gatunek: Sci-fi



Takie krótkie recenzje :slight_smile:

Jak graliście też to dajcie znać co myślicie.



Swoją drogą, mógłby ktoś polecić jakieś dobre symulatory na Vive’a? (Samolot, wyścigi itp.) Takie, w których będę mógł wykorzystać kontrolery?

Próbowałem War Thunder, ale tam się gra przy pomocy pada, którego niestety nie posiadam. Pewnie dałoby się też z klawiaturą, ale na razie mam pokój do Vive’a nawet bez biurka :wink: Więc raczej coś z kontrolerami.

Hej,



Fajny temat, rzuciłem dodatkowe punkty za aktywność na forum :wink: Gdybyś chciał pisać do nas na Portal właśnie tego typu materiały to napisz na priv.



Odnośnie twojego pytania, z symulatorów króluje dla mnie ETS2, ale również jest oparty na kontrolerze jak np. kierownica. Chyba, że sprawdzisz sobie Job Simulator :stuck_out_tongue: