Poradnik dla początkującego....

Jako, że nigdy nie miałem z tym (VR) do czynienia, proponuję poradnik zawierający poszczególne tematy:


  1. Otworzyłeś przesyłkę i co z tym cudem dalej zrobić :wink: Czyli do czego mogą służyć gogle VR + instrukcja obsługi DREAMZVR.
  2. Jak już wiadomo do czego możne je wykorzystać, to jak to podłączyć i co włączyć by to coś zrobić.



    Pozdrawiam

    MisiaczekM

Chętnie zrobię, ale dopiero po 22 czyli po przyjściu DreamZ.

Ale na stronie jest krótki poradnik o tym jak używać trinusa, czyli chyba najbardziej pożądanej aplikacji w przypadku cardboardów.



@EDIT: Obecnie nie aktualne, ale pracujemy nad kompendium wiedzy na temat cardboardowego vr

@andmat20 - I gdzie Twój poradnik? :stuck_out_tongue:

Skoro do tej pory jeszcze nikt nic nie napisał a propos punktów 1. i 2., to może warto wrócić do tematu, z którym całkiem niedawno przyszło mi się zmierzyć.

0# Pierwszym krokiem przed samym zakupem gogli jest sprawdzenie czy nasz smarfphone nadaje się do pracy z aplikacjami VR. Wbrew obiegowej opinii nie wystarczy, że będzie miał wbudowany żyroskop, ważne są także inne parametry: system android 4.1 lub wyższy oraz magnetometr. Najłatwiej sprawdzić czy nas sprzęt spełnia wymagania, instalując i uruchamiając na swoim telefonie aplikację EZE VR, lub szukając swojego modelu na stronie https://www.freeflyvr.com/compatible/.

1# Gdy już upewnimy się, że nasz telefon jest dostosowany do wymagań VR (bądź tak jak ja zmienimy telefon, by eksplorować świat VR) przyjdzie nam zmierzyć się z wyborem gogli.

Popularność zyskały kartnowe gogle Cardboard - jako, że zgodnie z ideą Google’a, każdego powinno być stać na zabawę z VR. Na szczęście odnosząc się do “Misiaczkowego” punktu 1. Polacy stworzyli gogle DREAMZVR, których stosunek jakości do ceny jest naprawdę wysoki. Już za nieco ponad 100zł możemy mieć lekkie, wygodne (bo z miękką gąbką profilowaną do twarzy), i ułatwiające sterowanie (przez obecność przycisku pojemnościowego).

2# Co, gdy opakowanie z goglami już do nas przyszło?

Ten etap jest prostszy od poprzednich.

Opiszę na przykładzie DreamzVR:

  • Zainstaluj darmową aplikację Cardboard (znajdziesz łatwo w sklepie GooglePlay)
  • Uruchom aplikację i przejdź do ustawień (kliknij ikonkę zębatki >> pomiędzy dwoma “ekranami” na dole)
  • Kliknij przycisk ZMIEŃ GOGLE
  • Zeskanuj kod QR dopasowany do gogli (w omawianym przypadku DreamzVR)



    To tyle a propos “Misiaczkowego” punktu 1.,

    jeśli wciąż są tutaj ciekawscy, to mogę się rozpisać na temat 2. :slight_smile: