DreamzVR 2.0

Trochę kiepsko. Miałem Redmi Note, miał 5.5 cala i taką rozdzielczość jak Twój czyli HD (267 ppi). Było okropnie widać pixele, u Ciebie jest ciut lepiej bo masz 277 ppi, ale d**y nie urwiesz tym telefonem. Ja obecnie mam 490 ppi i dalej obraz nie jest zbyt fajny. Liczę na to że fresnele coś poprawią.

MrHideX, I to jest trudne pytanie :slight_smile: ale też myślę, ze mozesz nie poczcuć mocy Fresneli, ciężko powiedzieć. Twój telefon tez faktycznie szału nie zrobi. Z drugiej strony Fresnele trochę zniwelują pikselozę, rzeczywiście. Generalnie w razie czego możesz też wymienić produkt.

Panie Piotrze. Wyslalem zwrot za posrednictwem inpost. Do paczkomatu w Toruniu. Otrzyma Pan dalsze informacje od inpostu na komorke i mejla dreamzow.

No to ja też cos skrobne. Odebrałem dziś Google z paczkomatu! Jupi… Na razie tylko napiszę tyle, że pilot jest w zestawie:-) Jak dotre do domu to będę testował i pochwalę się jakaś mini test z porównaniem do FiiT VR.

Ja też dzis odbieram. Wiec bedzie wieczór testów [emoji38]

Jeśli Panowie czuje się na siłach to zachęcam zrobić osobny temat z Waszymi recenzjami i zalinkować w tym temacie :wink:

Najlepiej w tym dziale: <LINK_TEXT text=“viewforum.php?f=58”>http://forum.vrpolska.eu/viewforum.php?f=58</LINK_TEXT> :slight_smile:

Jestem mega ciekaw waszych opini. Jakie macie wersje?

Ja mam fresnele. FiiT VR miały zwykle soczewki , mam też tanie cardboard z Chin.

Ja wersje na okulary

No czyli z tego co na forum piszą to też masz fresnele.

Postarajcie się opisać swoje wrażenie nie sugerując się sobą wzajemnie - pokaże to jak każdy inwidualnie odbiera VR (i ile zależy od telefony, bo google macie podobne).

Zapraszam do lektury :slight_smile:

<URL url="https://forum.vrpolska.eu/t/dreamzvr-2-0-slow-kilka-od-makabry/370/1 text=“viewtopic.php?f=58&t=377”>https://forum.vrpolska.eu/t/dreamzvr-2-0-slow-kilka-od-makabry/370/1

A to może i ja podzielę się swoimi odczuciami.



Bawię się swoimi dreamzami od 2 tygodni i odniosę się do kilku rzeczy.



Wygoda - Jest dobrze. Po regulacji pasków gogle leżą pewnie na głowie. Po dłuższym użytkowaniu (ok 2 godzin) nieco wgniatają się w nos.



Konstrukcja - Bez zastrzeżeń. Przycisk pojemnościowy działa jak należy. Umieszczenie telefonu jest szybkie i stabilne. Uważam że gąbki od strony instalacji telefonu mogłyby być z lepszego materiału. Już po 2 tygodniach widać wgniecenia.



Soczewki - Regulacja sprawia słabe wrażenie poprzez luzy w regulatorach, ale ogólnie dobrze spełnia swoją funkcję. Pole widzenia jest spore, zważając że posiadam 5 calowy telefon. Słaba ostrość w bocznych sektorach. (zwykłe soczewki)



Podsumowując jestem zadowolony z wyboru gogli. Nie miałem żadnych problemów z konfiguracja, czy też z uzyskaniem kodu do trinusa.



Gdyby nie ten wszechobecny chłam aplikacyjny na androida była by bajka.

Więc postanowiłem. Kupuje fresnele! Bardzo dziękuje za nakierowanie.

Odważnie, nie powiem :wink:

Temat zostawiam otwarty, ponieważ mogą pojawić się jeszcze pytania tego samego typu :wink:

Ja dostałem moje gogle. Widać, że były robione w ogromnym pośpiechu, co niestety fatalnie wpłynęło na jakość i pierwsze wrażenia. Najgorsze, że są strasznie brudne, widać że wyszły prosto spod łap mechanika samochodowego.



Czym to najlepiej umyć? Bo wycieranie na sucho tylko rozmazuje ten smar :stuck_out_tongue:

Po tym co tu przeczytalem juz sam nie wiem czy warto pakowac sie w dreamzy czy moze lepiej wziac weebo 3.0 czy tez bobo z4. Dotychczas mialem stycznosc tylko z tekturowymi cardboardami i chce kupic cos porzadnego. Rudy (nie pamietam imienia) na youtube tak zachwalal ze juz prawie bralem w ciemno… Cale szczescie ze poluzowalem jednak porty heh. Moze ktos z niezadowolonych polecilby mi cos? Bo serio mam juz metlik w glowie. Poki co poszperam jeszcze w necie co tam ludzie pisza o bobo z4 premium



Wysłane z mojego LG-G5 przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem to kwestia mocno indywidualna i musisz sam przetestować. Dreamz-y nie na darmo mają dobrą opinię, ale każdy jest inny więc na pewno znajdą się przeciwnicy każdego rodzaju gogli. Niestety czasochłonnym i mało przyjemnym jest zamawianie, testowanie, odsyłanie. Ja miałem dreamzy 2.0 z klasyczną optyką i czekam teraz na wersję fresnel. Liczę, że będzie super chociaż wiem, że muszę brać poprawkę na telefon, który posiadam.

Ja mam do zwrotu moje gogle z fresnelami. Zamiast je zwracać, mógłbym je komuś odsprzedać po cenie zakupu (300pln + koszt wysyłki). Dwa razy przymierzone w celu skonfigurowania telefon. Dziś wieczorem będę je najprawdopodobniej odsylal, albo jutro. Mogę wystawić aukcję na Allegro jeśli ktoś byłby zainteresowany. Kontakt tutaj albo na pw

Jak cię nie stać na HTC Vive itp… to bierz Weebo. Dreamzy starali się zrobić coś lepszego, ale póki co nie dali rady. Mam nadzieję, ze się nie poddadzą i w końcu im się uda. Jak chcesz ich wesprzeć to kup ich gogle i daj komuś pod choinkę, ale dla siebie weź Weebo.



Jak testowałeś tekturę, a teraz na łeb wsadzisz Dreamzy to będą cię wnerwiały z uwagi na ich ciężar, bo poczujesz tylko górę plastiku widzącą na twarzy, a optycznie niewiele się zmieni. Weebo są leciutkie, bo zrobione ze sklejki a jednocześnie solidniejsze od tektury.