DreamzVR 2.0

Nie powiedziałabym do końca :



DreamzVR 2.0 FAQ


  1. Co się zmieniło względem wersji 1.0?



    Przede wszystkim, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy, dlatego zestaw DreamzVR 2.0 wyposażyliśmy w oprogramowanie TrinusVR, dzięki któremu będziecie mogli doświadczyć swoich ulubionych gier PC w trybie VR na ekranie telefonu. Ponadto, w paczce znajdziecie instrukcję konfiguracji oprogramowania oraz generalne wskazówki dotyczące mobile VR, w tym odnośniki do video tutoriali. Bonusowo, odpowiadamy za polskie tłumaczenie TrinusVR, także za naszą sprawą aplikacja będzie dostępna po polsku :slight_smile:



    Lista zmian wygląda następująco:
  • Kod aktywujący pełną wersję TrinusVR, dzięki któremu zagrasz w gry PC w trybie VR
  • Kontroler bluetooth, dzięki któremu łatwiej poruszać się w wybranych tytułach VR
  • Regulacja optyki, dzięki której łatwo dostosujesz rozstaw soczewek do rozstawu swoich oczu. To jest kluczowa funkcjonalność, o jaką zabiegali nasi klienci.
  • FOV jest delikatnie szersze, ale to oczywiście zależy od indywidualnych uwarunkowań
  • Design i konstrukcja (główne zmiane):
    • Opływowy kształt pozwala na o wiele bardziej komfortowe korzystanie z gogli
    • Nowy kształt po prostu wygląda lepiej: jest zdecydowanie mniej widocznych łączeń, a zaokrąglane krawędzie wizualnie sprawiają wrażenie estetycznego wykończonego produktu
    • Minimalistyczny nadruk podkreślający nowe detale DreamzVR 2.0
    • Główna konstrukcja jest zbudowana z jednego, litego elementu, dzięki czemu nie ma mowy o trzeszczeniu obudowy czy rozklejonych detalach
    • Zmieniliśmy też kilka szczegółów jak otwór na nos, otwory wentylacyjne oraz wzmocniliśmy klips trzymający telefon
    • Gogle wysyłamy w nowym opakowaniu wielorazowego użytku



      Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą Pan Piotr z DreamzVR opisał WSZYSTKO o wersji 2.0
[spoil]Witam Was! W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi 2.0 napisałem szczegółowy opis dotyczący optyki w wersji 2.0 :slight_smile: Podstawowa kwestia jest taka, że w standardowym zestawie DreamzVR 2.0 nie montujemy soczewek Fresnela. Dlaczego? O tym za chwilę.

Najpierw sprawa regulacji. Nowa wersja pozwala dostosować rozstaw soczewek do rozstawu oczu. To kluczowa cecha, która pomaga dograć optykę do naszych indywidualnych uwarunkowań. Wielu naszych klientów zabiegało o tę cechę, dlatego dajemy ją w 2.0. Kompatybilność z okularami korekcyjnymi - tutaj również wiemy, że zaistniała duża potrzeba. Wystarczy poinformować nas mailowo, że zamówione gogle są dla osoby noszącej okulary korekcyjne, a wyślemy wersję dostosowaną (adnotacja w tej spawie jest na naszej stronie). Jeśli nie nosisz okularów nie zamawiaj tej wersji - niepotrzebnie oddalisz soczewki od swoich oczu. Oczywiście wersja osób w okularach działa też dla osób bez okularów, ale korzystając w takich goglach bez okularów możesz zauważyć efekt lornetki. Zdecydowaliśmy się na osobną wersję, żeby nie komplikować produktu dla osób bez wad wzroku. Gogle innych producentów, którzy deklarują kompatybilność z okularami korekcyjnymi siłą rzeczy muszą oddalić soczewki od oczu, co dla użytkowników bez okularów korekcyjnych zmniejsza FOV. Dlatego postawiliśmy na osobną wersję.

Co z soczewkami? Mieliśmy dużo czasu żeby przetestować układy optyczne. Co do jednej kwestii nie mamy wątpliwości: wariant z Fresnelem musi być droższy o co najmniej 50 zł. Czy ten wariant dla każdego będzie lepszy? No i tutaj niestety są wątpliwości. To jest podstawowy punkt na bazie którego zdecydowaliśmy się nie montować soczewek Fresnela. Są na pewno droższe, ale nie dla każdego lepsze. Z całą pewnością, jeden i drugi wariant oferuje bardzo wysoką jakość obrazu VR, jednak występuje tutaj kilka istotnych różnic. Z układem optycznym w goglach VR jest trochę jak z ciuchami. Każdemu pasuje co innego, nie da się tego uniknąć. Zobaczcie ile jest negatywnego feedbacku na soczewki z HTC czy Oculusa. Mnóstwo komentarzy o aberracjach i efekcie flary. Rzeczywiście wady optyczne w HTC są mocno widoczne. Moim zdaniem porównując nasze Fresnele do tego co oferuje HTC widać wyraźną różnicę poziomów… na nasza korzyść :slight_smile: Nasze soczewki są prawie tak samo duże jak te w HTC, a aberracje i efekt flary prawie niewidoczne. Powiem więcej, zniekształcenia są na tyle małe, że kodem QR konfigurujemy tylko rozstawienie soczewek i ogniskową. Nie ma potrzeby korekcji zniekształceń. Jeśli chodzi o inne różnice względem obecnego układu: po pierwsze Fresnela cechuje mniejsza przepuszczalność światła. Dla jednych jest to wadą, dla innych zaletą. Skutkuje to tym, że po pierwsze: jest zdecydowanie mniejsza intensywność kolorów, co na pewno jest wadą. Po drugie: screen door effect jest zminimalizowany, choć dla innych będzie to niepożądane rozmycie. Po trzecie: mniejsza intensywność światła pozwala przebywać dłużej w VR, lecz dla innych będzie po prostu mniejsza jasność i wyrazistość detali. W soczewkach Fresnela jest zauważalnie większe FOV i na pewno nie ma efektu lornetki. Z drugiej strony, soczewki Fresnela są trudniejsze w utrzymaniu : trzeba je dokładniej czyścić. Ponadto są bardziej wrażliwe na patrzenie nie w środek. Trzeba dobrze dopasować gogle do twarzy, żeby znaleźć swój sweet spot. Spotkaliśmy się z opinią, że nasze Fresnele są porównywalne do tych z Vive, a nasz układ standardowy jest porównywalny, a nawet lepszy od Gear VR. Który obraz wolisz? :slight_smile: To wszystko powoduje, że efekt jest po prostu różny, ale nie dla każdego lepszy. Wynika to z tego, że każdy używa VR do innego celu oraz ma inne postrzeganie obrazu. Wniosek jest taki, że soczewki dają różny obraz i nie da się jednoznacznie wskazać na lepsze. Z racji tego, że Fresnele występują jako nieoficjalna opcja, można powiedzieć, że jest to model wyższy z racji kolekcjonerskiej wartości, szczególnie pierwsza seria gogli ze Wspieram.to. Natomiast jeśli chodzi o wartość optyczną - kwestia gustu, to zależy co cenisz w obrazie VR. Nie chcemy przekombinować w ofercie poprzez oferowanie dwóch produktów o niejasnych różnicach, bo zamieszanie jeszcze bardziej urośnie. Zdecydowaliśmy, że Fresnele zostawimy jako opcję dla chętnych, którzy np. mają 1.0 i chcą porównać obraz. Według ogólnych testów Fresnele przeważnie nadają się lepiej do zadań specjalnych, a do codziennego użytkowania układ standardowy. To też trochę tak jak z polem widzenia - jedni wolą wąskie FOV i duże zagęszczenie pixeli w obszarze widzenia, inni wolą duże FOV na rzecz mniejszego zagęszczenia pixeli w obszarze widzenia.

Odpowiedź na pytanie, które gogle będą dla Ciebie lepsze jest w pewnej części losowa, a opcja Fresnel jest wyraźnie droższa. Na pewno w jednym i drugim przypadku możesz liczyć na bardzo wysoki poziom doświadczenia VR. Dlatego jako podstawowy zestaw zalecamy wariant standardowy. Uważamy, że bezpieczniej będzie zostawić soczewki Fresnela jako opcję dla osób zainteresowanych czymś innym. Nasz nowy zestaw kierujemy dla graczy, którzy chcą doświadczyć swoich ulubionych gier PC w trybie VR. Dlatego połączyliśmy nasze nowe gogle z TrinusVR, kontrolerem bluetooth i zestawem tutoriali, tworząc setup plug&play. Będziemy sprzedawać w partnerskich punktach i sklepach stacjonarnych. Takiego klienta, który przychodzi do sklepu czy kupuje na Allegro, naprawdę nie interesują różnice pomiędzy soczewkami, jeśli oba przypadki oferują wysoką jakość VR. Co innego różnica 50 zł - to dla wielu ma znaczenie. Uważamy, że dla takiego klienta lepszy jest oficjalnie sprzedawany zestaw, a nasza oficjalna oferta musi być spójna we wszystkich kanałach dystrybucji. Jeśli coś jest niejasne, zapraszam do zadawania pytań.[/spoil]
źródło: <LINK_TEXT text=“https://www.facebook.com/groups/6592128 … 884536105/”>https://www.facebook.com/groups/659212864216608/permalink/756017884536105/</LINK_TEXT>

haha - dobre -“Jeśli coś jest niejasne, zapraszam do zadawania pytań.” To ja powiem tak - zapraszam do odpisywania na maile :stuck_out_tongue:

Z tej strony Piotr z Dreamzów. Przepraszam Was za nie odpisane maile, rzeczywiście czasem wiadomości mi umykają. Jeśli tak się dzieje, dzwońcie do mnie 724 346 486 a na pewno pomogę :slight_smile: Wkrótce kontakt z klientami przejmą inne osoby, także znamy problem i chcemy go rozwiązać.



Co do Dreamz 2.0 - Czy odgrzewany kotlet? Naszym zdaniem zdecydowanie nie, zmiany są kluczowe. Zarówno na poziomie konstrukcji (regulacja optyki, nowy design, opływowy kształt) jak i funkcjonalności (trinusVR, tutoriale, kontroler bluetooth). Nasz nowy zestaw kierujemy dla graczy, którzy chcą przenieść swoje ulubione gry do świata VR za przystępną cenę. Uruchamiamy dystrybucję do sklepów stacjonarnych, dlatego musieliśmy uczynić ofertę spójną i dostępną dla każdego.



Poniżej wklejam pełny opis dotyczący soczewek Fresnela vs standardowy układ, przykleiłem to z zamieszczonego przeze mnie posta na grupie facebook ( bit.ly/294aFrC ) na którą Was zapraszam.



W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi 2.0 napisałem szczegółowy opis dotyczący optyki w wersji 2.0 :slight_smile: Podstawowa kwestia jest taka, że w standardowym zestawie DreamzVR 2.0 nie montujemy soczewek Fresnela. Dlaczego? O tym za chwilę.



Najpierw sprawa regulacji. Nowa wersja pozwala dostosować rozstaw soczewek do rozstawu oczu. To kluczowa cecha, która pomaga dograć optykę do naszych indywidualnych uwarunkowań. Wielu naszych klientów zabiegało o tę cechę, dlatego dajemy ją w 2.0. Kompatybilność z okularami korekcyjnymi - tutaj również wiemy, że zaistniała duża potrzeba. Wystarczy poinformować nas mailowo, że zamówione gogle są dla osoby noszącej okulary korekcyjne, a wyślemy wersję dostosowaną (adnotacja w tej spawie jest na naszej stronie). Jeśli nie nosisz okularów nie zamawiaj tej wersji - niepotrzebnie oddalisz soczewki od swoich oczu. Oczywiście wersja osób w okularach działa też dla osób bez okularów, ale korzystając w takich goglach bez okularów możesz zauważyć efekt lornetki. Zdecydowaliśmy się na osobną wersję, żeby nie komplikować produktu dla osób bez wad wzroku. Gogle innych producentów, którzy deklarują kompatybilność z okularami korekcyjnymi siłą rzeczy muszą oddalić soczewki od oczu, co dla użytkowników bez okularów korekcyjnych zmniejsza FOV. Dlatego postawiliśmy na osobną wersję.



Co z soczewkami? Mieliśmy dużo czasu żeby przetestować układy optyczne. Co do jednej kwestii nie mamy wątpliwości: wariant z Fresnelem musi być droższy o co najmniej 50 zł. Czy ten wariant dla każdego będzie lepszy? No i tutaj niestety są wątpliwości. To jest podstawowy punkt na bazie którego zdecydowaliśmy się nie montować soczewek Fresnela. Są na pewno droższe, ale nie dla każdego lepsze. Z całą pewnością, jeden i drugi wariant oferuje bardzo wysoką jakość obrazu VR, jednak występuje tutaj kilka istotnych różnic. Z układem optycznym w goglach VR jest trochę jak z ciuchami. Każdemu pasuje co innego, nie da się tego uniknąć. Zobaczcie ile jest negatywnego feedbacku na soczewki z HTC czy Oculusa. Mnóstwo komentarzy o aberracjach i efekcie flary. Rzeczywiście wady optyczne w HTC są mocno widoczne. Moim zdaniem porównując nasze Fresnele do tego co oferuje HTC widać wyraźną różnicę poziomów… na nasza korzyść :slight_smile: Nasze soczewki są prawie tak samo duże jak te w HTC, a aberracje i efekt flary prawie niewidoczne. Powiem więcej, zniekształcenia są na tyle małe, że kodem QR konfigurujemy tylko rozstawienie soczewek i ogniskową. Nie ma potrzeby korekcji zniekształceń. Jeśli chodzi o inne różnice względem obecnego układu: po pierwsze Fresnela cechuje mniejsza przepuszczalność światła. Dla jednych jest to wadą, dla innych zaletą. Skutkuje to tym, że po pierwsze: jest zdecydowanie mniejsza intensywność kolorów, co na pewno jest wadą. Po drugie: screen door effect jest zminimalizowany, choć dla innych będzie to niepożądane rozmycie. Po trzecie: mniejsza intensywność światła pozwala przebywać dłużej w VR, lecz dla innych będzie po prostu mniejsza jasność i wyrazistość detali. W soczewkach Fresnela jest zauważalnie większe FOV i na pewno nie ma efektu lornetki. Z drugiej strony, soczewki Fresnela są trudniejsze w utrzymaniu : trzeba je dokładniej czyścić. Ponadto są bardziej wrażliwe na patrzenie nie w środek. Trzeba dobrze dopasować gogle do twarzy, żeby znaleźć swój sweet spot. Spotkaliśmy się z opinią, że nasze Fresnele są porównywalne do tych z Vive, a nasz układ standardowy jest porównywalny, a nawet lepszy od Gear VR. Który obraz wolisz? :slight_smile: To wszystko powoduje, że efekt jest po prostu różny, ale nie dla każdego lepszy. Wynika to z tego, że każdy używa VR do innego celu oraz ma inne postrzeganie obrazu. Wniosek jest taki, że soczewki dają różny obraz i nie da się jednoznacznie wskazać na lepsze. Z racji tego, że Fresnele występują jako nieoficjalna opcja, można powiedzieć, że jest to model wyższy z racji kolekcjonerskiej wartości, szczególnie pierwsza seria gogli ze Wspieram.to. Natomiast jeśli chodzi o wartość optyczną - kwestia gustu, to zależy co cenisz w obrazie VR. Nie chcemy przekombinować w ofercie poprzez oferowanie dwóch produktów o niejasnych różnicach, bo zamieszanie jeszcze bardziej urośnie. Zdecydowaliśmy, że Fresnele zostawimy jako opcję dla chętnych, którzy np. mają 1.0 i chcą porównać obraz. Według ogólnych testów Fresnele przeważnie nadają się lepiej do zadań specjalnych, a do codziennego użytkowania układ standardowy. To też trochę tak jak z polem widzenia - jedni wolą wąskie FOV i duże zagęszczenie pixeli w obszarze widzenia, inni wolą duże FOV na rzecz mniejszego zagęszczenia pixeli w obszarze widzenia.



Odpowiedź na pytanie, które gogle będą dla Ciebie lepsze jest w pewnej części losowa, a opcja Fresnel jest wyraźnie droższa. Na pewno w jednym i drugim przypadku możesz liczyć na bardzo wysoki poziom doświadczenia VR. Dlatego jako podstawowy zestaw zalecamy wariant standardowy. Uważamy, że bezpieczniej będzie zostawić soczewki Fresnela jako opcję dla osób zainteresowanych czymś innym. Nasz nowy zestaw kierujemy dla graczy, którzy chcą doświadczyć swoich ulubionych gier PC w trybie VR. Dlatego połączyliśmy nasze nowe gogle z TrinusVR, kontrolerem bluetooth i zestawem tutoriali, tworząc setup plug&play. Będziemy sprzedawać w partnerskich punktach i sklepach stacjonarnych. Takiego klienta, który przychodzi do sklepu czy kupuje na Allegro, naprawdę nie interesują różnice pomiędzy soczewkami, jeśli oba przypadki oferują wysoką jakość VR. Co innego różnica 50 zł - to dla wielu ma znaczenie. Uważamy, że dla takiego klienta lepszy jest oficjalnie sprzedawany zestaw, a nasza oficjalna oferta musi być spójna we wszystkich kanałach dystrybucji. Jeśli coś jest niejasne, zapraszam do zadawania pytań.

Pytanko. Wywnioskowalem ze dla osob noszacych okulary lepszy bedzie fresnel (bo wieksza odleglosc od soczewek zmniejsza fov a fresnel zwieksza fov). Dobrze?

Padło też pytanie jak poznać różnicę pomiędzy Standard a Fresnel. W załączniku dwa zdjęcia. Soczewki są wyraźnie różne. Fresnel przypomina te z HTC Vivie (charakterystyczna cięciwa) a soczewki Standard te z Gear VR.



[size=85][color=green]Dodano po 3 minutach 58 sekundach:[/size]

Wkładając okulary w gogle generalnie FOV się zmienia i ciężko powiedzieć. Nie mogę tutaj nic zadeklarować na 100%, zależy od okularów korekcyjnych. Choć co do zasady, tak powinno być. W praktyce jednak wychodzi różnie :slight_smile:


Trzeba to przyznac ze za te cene, produkt oferuje bardzo duzo. W tej chwili 2.0 sa bezkonkurencyjne. Ja wezme fresnele. Potem zawsze mozna kupic sobie standardowe.

Pisalem juz maile itp. ale nikt nie odpowiada, a wiec mam kilka pytan do pana Piotra. Przedstawie swoja sytuacje. To beda moje pierwsze gogle. Nigdy nie mialem zadnych na sobie i nie doswiadczylem nigdy VR. Dlatego postanowilem poczekac na ver. 2.0, bo wydawalo sie ze duzo wnosi wzgledem 1.0. Jak tylko pokazala sie opcja kupienia, to je zamowilem. Oczywiscie nie wiedzialem, ze bedzie jakis wybor, doplaty itp. Abstrachujac od mojego zdziwienia cala sytuacja interesuje mnie sprawa miejsca na okulary. moja wada to ok. -2.5 na kazdym oku i chyba jakies cylindry. Oczywiscie bylem pewien, ze potrzebuje gogli z miejscem na okulary, ale teraz juz sam nie wiem. Bez okularow duzo lepeij widze przedmioty z bliska niz z nimi. Wiec boje sie, ze jak zaloze gogle z okularami to bede widzial obraz gorzej niz bez nich. Interesuje mnie rowniez to czy niezaleznie od optyki w takiej wersji dla okularnikow zawsze bedzie wystepowal efekt lornetki? Chcialbym jeszcze sie dowiedziec czy moj Htc One M7 z przekatna ekranu 4,7 sobie jakos poradzi z tymi goglami, jakie beda skutki uboczne takiego ekranu i jak bedzie sie to wszystko komponowalo z opcja standardowa i z opcja dla okularnikow?

Gogle wczoraj zamowione, a nadal nie jestem pewien ktora opcje wybrac. Co by mi Pan polecil zeby maksymalnie zwiekszyc szanse na dobry VR?



[size=85][color=green]Dodano po 35 minutach 21 sekundach:[/size]

Hmmm… chyba sie spoznilem na Pana Piotra :confused:

Przepraszam za brak kontaktu na mailu. Z zasady polecamy wersję standardową bez dopłat. Wersję pod okulary robimy w cenie, trzeba nas tylko mailowo poinformować o takiej sytuacji. 4,7" to trochę za mało, prawie na pewno będzie widać ramkę. Ale generalnie da się używać. Sugeruję wersję dopasowaną do okularów. Pozdrawiam.

Mam jeszcze takie pytanko. Rozumiem ze w ver 2.0 ogleglosc soczewek od oka czy tez od telefonu jest taka sama jak w ver 1.0? Jesli tak, to czy ktos kiedys zakladal 1.0 z jakas wada wzroku bez okularow i widzial wyraznie i ogolnie tak jak powinien?

To wszystko zalezy od wady. Ja mam astygmatyzm oraz 1/4 minus i 1/2 minus. Mnie sie wydaje ze nie ocenisz tego dopki nie uzyjesz dreamzow. W tej cenie zawsze mozesz potem kupic sobie standardowe jesli dla okularnikow nie beda ci odpowiadaly. Przeciez tak na powaznie to jest tani produkt. Dodatkowo mozesz odsprzedac te ktore nie beda ci pasowaly. Albo mozna oddac. Przeciez w zakupach na odleglosc jest 14 dni na rezygnacje. Wtedy oddadza ci pieniadze i kupisz drugie.





Pytanie!!! Na jaki numer konta bankowego wyslac doplate do fresneli???

No ja też mam ten dylemat. Wersja dla okularnika czy bez.

Mam wade taka sama jak Remalas czyli -0.5 i -0.75.

Na co dzien noszę okulary.

Tylko czy przy takiej wadzie faktycznie potrzebuje je miec w goglach? Dylemat dnia bo dzis chce je zamówić aby skorzystać z rabatu



Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Było mówić że taka sama wada :stuck_out_tongue:

specjalnie dla Ciebie założyłem DreamZy 1.0 z S4 w środku i mówię co widzę:

lewe oko widzi dość spoko, “nie widzę” różnicy między obrazem w goglach a światem rzeczywistym. Na prawym oku natomiast mam mininalnie mniej ostro, ale patrząc normalnie (dwoma oczami? oboma oczami? :stuck_out_tongue: ) efekt się niweluje i widzę ostro. Nie mogę niestety zrobić porówniania jak to wygląda przy korekcji, ponieważ nie posiadam okularów ani soczewek (bo na razie ich nie potrzebuję). Co prawda może jestem przyzwyczajony do takiego stanu odbierania świata (lekko niedoostrzone rzeczy) ze względu na to, że nie noszę okularów, więc ty nosząc okulary na co dzień możesz to odbierać inaczej. Kiedyś założyłem od kolegi okulary o bardzo zbliżonej wadzie i stwierdziłem coś na zasadzie “ale to wszystko ostre” :stuck_out_tongue:

a jak macie z patrzeniem na przedmioty oddalone od oczu powiedzmy o 10cm bez okularow? U mnie jest ostry i wyrazny bez okularow, a jak zaloze okulary, to musze oddalic nieco ten przedmiot rzeby stal sie bardziej ostry. Czyli blizsze przedmioty widze wyrazniej bez okularow i dlatego tak sobie mysle, ze moze nie bede ich potrzebowal do gogli skoro wszystko na co bede patrzyl majac je na glowie bedzie raczej blisko moich oczu. Niestety nie mam pojecia co z oczmi robia goglowe soczewki, jakie to beda przelozenia odleglosciowe… Moja wada to okolo -2.5 na obu oczach. Roznica miedzy oczami to jakies -0,25. Mam tez jakies cylindry ok 0,75 i 0,5.

Gdy ściągam okulary to wszystko u mnie jest mniej ostre i tyle. Bez względu na to czy patrze na cos co jest bliko bądź daleko.

Od kiedy po raz pierwszy założyłem okulary to nie chce ich zdejmować właśnie ze względu na ostrość no i oczy juz mi sie tak nie męczą.



Edit. Gogle kupine teraz tylko czy wybierac wersje na okulary korekcyjne?



Czy jeśli takowe wybiore to bede miał efekt lornetki?

Czy bedzie widoczna ramka?

Mam wrazenie ze czytacie bez zrozumienia. Kilkanascie postow wyzej pisalem ze zgodnie z tym co napisal nam pan piotr, soczewki fresnela zwiekszaja fov (czyli zmniejszaja efekt lornetki). Zastosowanie obudowy dla okularnikow zmniejsza fov bo odsuwa soczewki od oczu. Nalezy wiec dla okularnikow uzywac soczewki fresnela.



Przy czym nalezy dodac ze w tym ukladzie jest jedna niewiadoma. Sa nia okulary korekcyjne. Jak one wplynal na wlasciwosci fresnela oraz fakt oddalenia soczewek od oczu? Dowiemy sie po naszych testach :slight_smile: ja mam astygmatyzm i minusy. Wzialem fresnela dla okularnikow. Dam znac.



Jaki jest numer konta na doplate do fresnela? Panieeee Piooootrzeeeee:)

Czytam ze zrozumieniem…

p. Piotr mimo wszystko i dla okularników zaleca standardowe soczewki i takie wybrałem jako dla początkującego w vr.





Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

No wlasnie nie. Mylisz sie. Wyraznie zaznaczyl pan piotr ze fresnel jest lepszy. Zastosowanie oprawy dla okularnikow oddala soczewki od oczu czyli poteguje efekt lornetki. Fresnel zmniejsza efekt lornetki ZAWSZE. Wiec uzycie fresnela jest wskazane.





Przy tym nie wiadomo jak na te wlasciwosci wplyna szkla korekcyjne.

Słuchajcie, przede wszystkim nie panujcie mi tutaj :smiley: Po prostu Piotr, nie jestem taki stary :smiley:





Absolutnie tak nie powiedziałem :slight_smile: Zalecam standardowe soczewki z powodów opisanych wcześniej w poście, proszę przeczytajcie dokładnie do końca. Fresnel ma swoje zalety, ale ma też swoje wady, których nie ma układ standardowy. I na odwrót. Ciężko przewidzieć, która opcja bardziej Ci przypasuje, zatem sprzedajemy wariant tańszy. Obie opcje oferują bardzo wysoką jakość VR, tylko po prostu doświadczenia różnią się. Podkreślę ponownie, że zalecamy wariant standard i dlatego taki oficjalnie sprzedajemy w 2.0.



Jeśli chodzi o wady wzroku - te tematy niejedno mają imię.



Powiem też, dlaczego uważamy, że lepiej pozwolić na noszenie okularów zamiast regulować soczewki przód-tył.



Sytuacja jest taka, że oko akomoduje. Jest pewna tolerancja dioptrii, którą oko kompensuje. Regulacja przód-tył żeby była skuteczna, musiałaby być bardzo precyzyjna i sztywna. Ponadto, trzeba poświęcić dużo czasu na konfigurację żeby był oczekiwany efekt. Dlaczego? Co prawda dość szybko znajdziemy swój sweet spot regulują tak soczewki, jednak nie jesteśmy świadomi ile oko poprawia nam tej ostrości. Na dłuższą metę skutkuje to bardzo nieprzyjemnymi skutkami jak ból oczu czy głowy. Oczywiście nie od razu, po jakimś czasie. Można serio zniechęcić się do VR w ten sposób. Możliwe, że kiedyś wdrożymy idealny mechanizm regulacji ostrości, ale obecnie nie mamy pomysłu jak zrobić to naprawdę dobrze. Dlatego pozwalamy nosić okulary, które macie sprawdzone. Czy to zagwarantuje ostrość? Odpowiedź brzmi: nawet dla osób o zdrowych oczach nie możemy niczego zagwarantować na 1000% :slight_smile: Czasem po prostu ludzie źle odbierają obraz VR, nie czuja stereoskopii, albo po prostu ich męczy, albo jeszcze inny powód. Serio, nigdy do końca nie wiadomo :slight_smile: I mówię z pozycji osoby, która przerobiła mnóstwo przypadków z klientami. Generalnie zwrotów mamy poniżej 4%, także jest duża szansa, że dla Ciebie wszytko zagra :smiley: Mówię to po to, żeby sam przed sobą czuć się uczciwie i nie obiecywać rzeczy, które nie istnieją w realnym świecie :slight_smile: Tak samo z Fresnelami. Wolę wszystko dokładnie rozpisać, żeby każdy kto się na nie decyduje miał świadomość, że wybiera po prostu inny obraz, ale nie koniecznie dla niego lepszy :slight_smile:



No to tyle :smiley: Dziś spróbuje spędzić resztę weekendu z narzeczoną, także nry konta i wszelkie privy mogę odpisać dopiero jutro. Jutro będę odpisywał na wszystkie wiadomości z czasu promocji :slight_smile: ew. na chwilę w nocy się pojawię :smiley: …no cóż takie życie ekipy Dreamz :smiley: jedna część ekipy zasuwa na PGA, druga produkuje, a trzecia ogarnia premierę 2.0 :smiley:



No i przypominam nieśmiało, że do północy jest zniżka -20% (50 zł) :smiley: Pozdrawiam

No i pięknie zamowie wersje standardowa z miejscem na okulary [emoji4]



Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka